Фото

15 екзотичних видів туризму, які можна вибрати сьогоднішнім літом

Такий різний туризм.
Більшість людей чекають відпустки, щоб провести декілька тижнів на морі, в горах або відправитися в екскурсійний тур. Але багато хто сьогодні прагне зробити свій відпочинок справді незабутнім, а тому цікавляться незвичайними туристичними пропозиціями. У нашому огляді 15 найбільш незвичайних напрямів сучасного туризму.

1. Християнський туризм

Християнський туризм.

Християнський туризм насправді є видом релігійного туризму, який орієнтований виключно на християн. Базиліка Святого Петра у Ватикані і Єрусалим – найпопулярніші місця у мандрівників-християн.

2. Сільський туризм

В рамках сільського туризму зазвичай пропонується відпочинок в сільській місцевості або в невеликих містечках. Для місцевого населення подібний туризм забезпечує зайнятість і дохід, а для відпочиваючих надає можливість придбати унікальні сувеніри ручної роботи. Відпочиваючі в основному живуть у місцевих жителів, які забезпечують їх усіма необхідними зручностями.

3. Алкотуризм

Алкотуризм.
Поняття “алкотуризм” народилося у Великобританії в кінці 1980-х років і на початку 1990-х років, коли британці їздили у Францію та Бельгію з єдиною метою: там був дешевший алкоголь і тютюн.

4. ЛГБТ-туризм

ЛГБТ-туризм
Гей-туризм або ЛГБТ-туризм — досить вузька ніша туризму, яка призначена суто для геїв, лесбіянок, бісексуалів і трансгендерних людей. Спеціалізовані туристичні агенції підбирають їм місця відпочинку, в яких немає ніякої дискримінації по відношенню до ЛГБТ-спільноти. Найпопулярнішими містами для такого туризму є Берлін, Амстердам і Сан-Франциско.

5. Винний туризм (Enotourism)

Винний туризм

Не слід плутати цей вид відпочинку із алкотуризмом, enotourism є класикою туризму, який пов’язаний з мистецтвом та історією вина, а не тільки споживанням цього напою. Зазвичай туристи відвідують винні заводи, виноградники, дегустаційні зали, а іноді навіть беруть активну участь у збиранні врожаю.

6. Футбольний туризм

Футбольний туризм.

Футбольний туризм існує вже протягом декількох десятиліть, але в 1980-х роках його в основному асоціювали з хуліганами, які відвідували виїзні матчі. В даний час футбольний туризм вважається однією з найбільш прибуткових форм туризму і включає в себе відвідування фанатами футбольних команд міст по всьому світу (де виступають їх улюблені клуби), а також відвідування футбольних музеїв.

7. Кулінарний туризм

Кулінарний туризм.
Часто плутають кулінарний туризм із звичайною дегустацією страв, які входять в меню будь-якого звичайного туриста. Насправді є багато людей, які подорожують по світу виключно заради того, щоб спробувати місцеві кухні в інших країнах.

8. Космічний туризм

Космічний туризм
Космічний туризм в даний час можуть дозволити собі тільки дуже багаті люди. Окрім того, що цей вид подорожей можуть дозволити собі деякі люди, також він не підійде для людей, які страждають на клаустрофобію.

9. Наркотуризм

Наркотуризм

Наркотуризм — відвідування місць, де ряд наркотичних препаратів є легальним. Нідерланди (особливо її столиця, Амстердам) є одним з найпопулярніших туристичних напрямків для тих, хто хоче спокійно покурити травичку в громадському місці. Крім того, у 1990-ті роки ще одним популярним місцем для наркотуризму був Гоа, Індія, куди з’їжджається молодь, щоб потанцювати під дозою екстазі.

10. Катастрофічний туризм

Катастрофічний туризм.
Туризм в місця катастроф став широко відомим після урагану Катріна, після якого був затоплений Новий Орлеан. Деякі з місцевих жителів вирішили заробити гроші на одному з найстрашніших стихійних лих в історії США, почавши проводити автобусні тури в райони, які були серйозно пошкоджені або повністю зруйновані в результаті стихійного лиха.

11. Парковий туризм

Парковий туризм.
Під час садового туризму мандрівники відвідують ботанічні сади і парки по всьому світу. Лише за один 2000 рік Альгамбру і Тадж-Махал відвідали 2 мільйони туристів.

12. Віртуальний туризм

Віртуальний туризм.
Як нескладно здогадатися з назви, цей вид туризму представляє з себе віртуальні тури-симуляції відвідування існуючих місць по всьому світу. Раніше подібний тур включав в себе перегляд відео або фотографій, але останнім часом набирають обертів перегляди інших країн в 3D.

13. Атомний туризм

Атомний туризм.
Це відносно новий вид туризму, який народився на початку 1990-х років, в якому люди хочуть полоскотати собі нерви в місцях, раніше сильно забруднених радіацією. Одним з найбільш популярних туристичних маршрутів є Чорнобиль і місця проведення ядерних випробувань.

14. Гетто туризм

Гетто туризм
Гетто туризм є одним з новітніх видів туризму. З поширенням культури хіп-хопу протягом останнього десятиліття, все більше людей хочуть побачити місця, де зародився цей музичний жанр і спосіб життя. В останні кілька років американські гетто Детройта, Нью-Йорка, Філадельфії та Чикаго стали гарячими туристичними напрямками.

15. Толкієн-туризм

Толкієн-туризм.
Толкієн-туризм став модним трендом протягом останніх декількох років завдяки величезному успіху фільмів серії “Володар кілець”. Туристи зі всього світу прагнуть в Нову Зеландію, де знімалися ці фільми. Біля міста Матамата була навіть створене справжнє село гобітів — Гобітон.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button