Різні цікавинки

15 фактів про курінням – цікавих та пізнавальних

Цікаві та повчальні факти про сигарети

 1. Сигарети один з найбільш часто продаваних товарів на планеті. За рік кількість сягає майже трильйона, в грошовому виразі це близько 400 мільярдів доларів. Виробництво сигарет – це одна з найбільших галузей у світі.
 2. Відповідно до досліджень, проведеним Гарвардським університетом вміст нікотину в деяких відомих марках з кожним роком підвищується. У період з 1997 по 2005 кількість нікотину збільшилася на цілих 11 відсотків.
 3. У 1970 році, Президент Ніксон підписав закон, що передбачає розміщувати на пачці попередження про шкоду, і заборонив рекламу сигарет на телебаченні.
 4. Сьогодні американські виробники постачають набагато більше сигарет іншим країнам світу, ніж імпортують для себе.
 5. Американським брендам Marlboro, Kool, Camel і Kent належить приблизно 70% світового сигаретного ринку.
 6. Сигарети містять миш’як, формальдегід, свинець, синильну кислоту, окис азоту, чадний газ, аміак і ще 43 відомих канцерогенних речовин.
 7. На початку 1950-их в сигаретах Кент використовувався crocidolite asbestos, відома активна канцерогенна речовина, як частина фільтра.
 8. Сечовину, головна хімічна сполука в сечі, використовують для додавання “аромату” сигаретам.
 9. У 1925 році угорський винахідник Boris Aivaz запатентував процес створення сигаретного фільтру з гофрованого паперу.
 10. Зараз у більшості країн світу дозволено купувати сигарети тільки з 18 років, а раніше було з 16 років, в той час як у Японії не раніше 20 років.
 11. Всупереч загальному упередженню, курити в будь-якому віці не заборонено законом. Батьки мають право дозволити курити неповнолітньому підлітку, ті ж у свою чергу можуть вільно палити, не боячись закону). Однак, саме ПРОДАЖ сигарет жорстко регламентується законодавством!
 12. У багатьох країнах заборони на паління в першу чергу стосуються громадських місць. В результаті цього істотно зменшується число людей, які відвідують паби, бари і ресторани.
 13. Вчені стверджують, що в середньому курець втрачає 14 років життя через куріння. Однак це не означає, що курець помре молодим, у нього також можлива “нормальна” тривалість життя.
 14. В Америці відсоток курців в кожному штаті різний. Так до штатів з найбільшим відсотком відносяться Кентуккі (28.7%), Індіана (27.3%) і Теннесі (26.8%), а найнижчий відсоток в Юті (11.5%).
 15. Сигарети містять більш ніж 4000 компонентів, які після згорання утворюють близько 200 складових хімічних елементів, багато з яких завдають шкоди легеням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button