Різне

Як сміття стає нашою їжею

Напевно, ви чули приказку: «Ви те, що ви їсте». Незабаром її можна буде перефразувати так: «Ви те, що ви викидаєте».
Такі наслідки сучасної культури утилізації відходів. Щодня людство виробляє гори сміття, і лідирують у цьому процесі американці. І зі збільшенням сміттєвих куп ростуть також і докази того, що наші відходи – зокрема, пластикове сміття – знову потрапляє в харчовий ланцюжок. У непрямому сенсі ми буквально їмо те, що викидаємо.

У своїй новій книзі «Мусорологія: наш брудний роман зі сміттям» володар Пулітцерівської премії журналіст Едвард Х’юмз веде хроніку довгої подорожі, проведеного сміттям жителів США по світу і закінчується в продуктах харчування. У недавньому інтерв’ю він розповів про деякі шокуючих знахідки, викладених у книзі.

Автор стверджує, що кожен американець виробляє близько 3,5 кілограм сміття в день, більша частина якого є пластикові пакунки і ємності. Близько 69 відсотків відходів потрапляють на сміттєві звалища (інша частина або переробляється, або в окремих випадках залишається під відкритим небом). А ось чого ми можемо не знати – це що такі сміттєві звалища не завжди місцеві. Насправді експортні поставки сміття стабільно ростуть. Багато відходів потрапляють навіть у Китай.

«Вони знаходять вигоду там, де ми її не здатні побачити, і платять за неї відносно небагато, переправляючи відходи на величезні відстані з жахливими наслідками для навколишнього середовища. Потім вони використовують сміття для виробництва продуктів, які потім відправляють назад нам же. І ми купуємо їх, щоб, як правило, знову перетворити на сміття. І це нескінченний цикл », – розповідає Х’юмз.

Ця кругова порука тільки підвищує ймовірність того, що сміття не потрапить в переробку і стане забруднювачем навколишнього середовища. Багато відходів потрапляють в океан.

«В океані ми можемо спостерігати щось схоже на густий суп із пластику, – пояснює Х’юмз. – Під впливом погодніх умов пластик перетворюється на маленькі шматочки завбільшки з планктон і потрапляє назад в харчовий ланцюжок ».

Х’юмз вказує зокрема на 5 величезних кругообігів в океані – бурхливі океанічні течії, які ловлять сміття, як гігантські котли з каламутним супом. Кругообіги стають одночасно і сховищем сміття, і причиною його розламування на маленькі шматочки. Потім вони потрапляють до риб та інших організмів, які помилково приймають їх за їжу. Саме так сміття потрапляє в харчовий ланцюжок. Близько 35 відсотків риби з північної частини Тихого океану мають шматочки пластика в шлунку. Ми їмо рибу, яка їла рибу, яка їла пластик, і т.д. І в підсумку через біоакумуляції ми споживаємо наші ж відходи.

«Самою неприємною стороною є те, що ці маленькі шматки несуть із собою потенційно небезпечні хімічні речовини, які виділяються в морське середовище і можуть потрапити і в наш організм», – зазначає Х’юмз.
Напевно, найбільшою трагедією цього токсичного циклу є те, що більшість відходів можна переробити і повторно використовувати, але ми або занадто ліниві, або програми переробки недостатньо ефективні, щоб врахувати всі обсяги сміття.

Звичайно, якщо ми його не будемо переробляти, природа в кінцевому підсумку знайде власні способи це зробити. На нещастя для нас, це може стати частиною нашого харчування.

Натхнення: http://www.mnn.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button