Екологія

Експерти розповіли, наскільки небезпечно для людини скупчення патогенних водоростей

Гігантське скупчення водоростей на шляху до пляжів Флориди наповнене пластиком і деякими потенційно небезпечними бактеріями.

Масивне скупчення водоростей, наповнене бактеріями і пластиком, може викликати «патогенний шторм» посеред Атлантичного океану, показало нове дослідження. Деякі новинні агентства повідомляють, що деякі з цих бактерій можуть бути «плотоїдними». Вони відомі як Vibrio vulnificus. Однак експерти повідомили Live Science, що це не так.

Виникнувши в Саргасовому морі в північній частині Атлантичного океану, бурі водорості, відомі як саргасуми, в останні роки стали зростаючою проблемою для любителів пляжного відпочинку в усьому світі. НАСА прогнозує, що в цьому році цвітіння саргасових водоростей уздовж берегової лінії Карибського моря і східної Флориди буде найбільшим з коли-небудь зареєстрованих. Основна частина очікується в червні і липні.

Скупчення саргасума часто бувають смердючими, щільними і, згідно з новим дослідженням, заповнені потенційно небезпечними бактеріями роду Vibrio. Дослідники опублікували свої висновки в журналі Water Research.

Більше 10 видів бактерій роду Vibrio викликають вібріоз. Це захворювання може виникнути або при ковтанні бактерій, або при попаданні мікробів на відкриту рану. При вживанні в їжу бактерії можуть викликати сильну діарею, спазми шлунка, лихоманку і блювоту. Що стосується ранових інфекцій, то один вид Vibrio (V. vulnificus) може викликати м’ясоїдну інфекцію, відому як некротизуючий фасциит.

Вчені проаналізували зразки саргасума з Карибського і Саргасового морів, і не виявили V. vulnificus і V. cholerae, ще один вид небезпечного вібріона. Однак дослідники ідентифікували деякі раніше неописані види Vibrio. Вони несуть ключові гени, які знаходили у їх хвороботворних «родичів». Вчені припускають, що у цих бактерій є (потенційно) «механізми» для зараження людей.

Дослідники заявили, що вібріон в морських водоростях може впливати на навколишнє середовище — наприклад, як і у людей, у риб може виникнути діарея. Це призведе до накопичення саргасума, який може задушити коралові рифи і висмоктати занадто багато кисню з води, створивши «мертву зону», в якій інші морські види не зможуть вижити.

Однак, що стосується здоров’я людини, присутність вібріона в саргасумі не обов’язково є причиною масової паніки.

«Це хороша стаття в хорошому журналі, але це не велика проблема», — сказав Хідетоші Уракава, мікробний еколог з Університету Флориди на узбережжі Мексиканської затоки, що не брав участі в дослідженні. Хоча він підкреслив, що громадськість повинна знати про можливі бактеріях, які переховуються в водоростях, експерт зазначив, що багато вібріонів нешкідливі. Насправді це хороша новина, що дослідники не виявили високопатогенних видів вібріонів, які зазвичай заражають людей в зразках саргасума, додав він.

При цьому існують і інші ризики, пов’язані з цвітінням саргасума після того, як він досягає берега, включаючи роздратування очей і горла через токсини, що виділяються гниючими водоростями. В даний час урядовці Флориди не перевіряють саргассум, що викидається на берег, на наявність вібріонів, але вони застерігають відпочиваючих від занадто близького наближення до водоростей.

Джей Вільямс, представник Департаменту охорони здоров’я Флориди, що не брав участі в новому дослідженні, підкреслив, що вібріоз не заразний.

«Важливо те, що люди повинні проявляти обережність», — сказав Вільямс Live Science. «Їм не потрібно йти грати або відтворювати в саргасумі, і якщо ви побачите цей саргассум, просто тримайтеся від нього подалі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button