Земля

Тисячі вчених попереджають: нас чекає кліматична катастрофа

У 2019 понад десяти тисяч вчених з 153 країн світу опублікували заяву, в якій закликають лідерів світових держав вжити термінових заходів – інакше все людство чекають великі неприємності.

Понад 11 000 вчених з усього світу зібралися, щоб оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію. Їх стаття, опублікована в 2019 році в журналі Bioscience, присвячена науковій стороні цієї проблеми, а також способам впоратися з нею.

За останні роки ця тема піднімалася постійно. Однак з 153 країн, що підписалися, відзначають, що суспільство зробило дуже мало активних дій для запобігання кліматичній катастрофі. Незважаючи на давні твердження про те, що спалювання викопного палива завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу, світова промисловість не поспішає переходити на альтернативні і чистіші джерела енергії. Звичайно, це банальні закони бізнесу – але викиди парникових газів в атмосферу неухильно ростуть, і від цього в першу чергу страждає саме людство.

Крім температури, світовим лідерам потрібно звернути увагу на безліч інших показників, від зростання населення і споживання енергії до щорічних економічних втрат від екстремальних погодних явищ. На думку вчених, тільки комплексними заходами можна запобігти планетарній кризі. Вони закликають до дій, і підготували для цього поетапну програму.

Ця програма містить заміну викопного палива відновлюваною енергією, зменшення кількості забруднюючих речовин, що підсилюють потепління (таких як гідрофторвуглеці), відновлення лісів, зниження споживання тваринного м’яса, стабілізацію населення планети й перетворення економіки. Стара модель, заснована на шкідливому для довкілля виробництві, не повинна розвиватися далі – інакше нас чекає катастрофа. Ось витяг з їх маніфесту:

«… Як Альянс світових вчених, ми готові допомогти особам, які приймають рішення, з переходом до сталого і справедливого майбутнього. Ми закликаємо до широкого вивчення показників життєво важливих функцій, які дозволять директивним органам, приватному сектору та громадськості краще зрозуміти масштаби цієї кризи, відстежувати прогрес і визначати пріоритети для пом’якшення наслідків зміни клімату. Гарна новина полягає в тому, що подібні зміни, які передбачають соціальну та економічну справедливість для всіх, обіцяють набагато більший добробут людей в довгостроковій перспективі, ніж звичайний бізнес. Ми вважаємо, що перспективи будуть найкращими, якщо особи, які приймають рішення, а також все людство оперативно відреагують на це попередження і оголосять надзвичайну кліматичну ситуацію. Разом ми будемо діяти для підтримки життя на планеті Земля, нашому єдиному домі ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button