Земля

Учені випробували на міць зброю кам’яного віку

Антропологи вирішили експериментально перевірити переваги списівз кам’яним наконечником, які предки людини почали використовувати близько півмільйона років тому.

Оснащення дерев’яних списів кам’яними наконечниками обійшлося гомінінам дуже дорого: цю зброя набагато складніше виготовляти, наконечники часто ламаються і вимагають заміни, нарешті, через крихкість каменю, звіра таким списом потрібно колоти кілька разів, ризикуючи тим самим життям.

foto_cikavosti_01.09.2014-06_resized

Щоб зрозуміти, в чому ж полягала перевага списів з кам’яними наконечниками, вчені провели серію експериментів, встромляючи знаряддя (прості дерев’яні списи і зброю нового типу) у пакети з балістичним гелем з желатину. Дослідники розглядали розмір і форму «рани», глибину проникнення наконечника і те, наскільки «органу» шкодить витягнути списа із рани.

Читайте також: Предки сучасної людини регулярно вживали психотропні речовини і спиртне

Хоча списи з кам’яними наконечниками проникали в тканини не глибше загострених дерев’яних палиць, рани від них були куди ширшими – і внутрішні органи тварин повинні були страждати від таких ран значно сильніше. Таким чином, ефективність полювання в підсумку зросла.

foto_cikavosti_01.09.2014-06-01_resized

Автори дослідження також підкреслили, що виготовлення копій з кам’яними наконечниками зажадало від предків людини нових розумових і поведінкових навичок. Насамперед мова йде про короткочасну та концептуальну пам’ять. Перша необхідна для того, щоб зібрати, підготувати і перетворити різні матеріали на зброю, друга – щоб тримати в голові «креслення» вироби і розрахувати план роботи. Нарешті, технологія виготовлення списів з кам’яним наконечником, мабуть, передавалося з покоління в покоління, що неможливо без розвинутої здатності навчатися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button