Земля

Виверження вулкана в Тонга створило загадкові пульсації в атмосфері Землі (відео)

15 січня 2022 року відбулося потужне виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай, яке спровокувало викид величезної хмари попелу, потужні землетруси і цунамі. Тепер же вчені заявили, що через це виверження в атмосфері Землі виникли дивні пульсації.

вулкан

Вчені намагаються розібратися в походженні загадкової серії масивних пульсацій в атмосфері Землі, викликаних виверженням вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай. Вулкан розташований на однойменному острові в Королівстві Тонга в Тихому океані. Супутникові дані показують, що ця подія спровокувала виникнення атмосферних хвиль. Попередні виверження вулканів не викликали подібних сигналів, що ставить експертів у глухий кут.

“Це дійсно унікально. Ми ніколи раніше не бачили нічого подібного в даних”, – говорить Ларс Хоффманн, дослідник атмосфери з Суперкомп’ютерного центру Юліха в Німеччині.

Дивне явище було виявлено на знімках атмосферного інфрачервоного зонда (AIRS), встановленого на супутнику NASA через кілька годин після виверження.

На них видно десятки концентричних кіл, кожне з яких являє собою швидко рухому хвилю в газах атмосфери, що простягнулася більш ніж на 16 000 кілометрів. Хвилі поширилися від поверхні океану до іоносфери, і дослідники вважають, що вони, ймовірно, кілька разів обігнули земну кулю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button