Головна / Інтернет / 2% популярних сайтів заражають комп’ютери вірусами

2% популярних сайтів заражають комп’ютери вірусами

Майже 2% самих популярних у світі сайтів, більше 18,5 тисяч ресурсів, виявилися шкідливими — без відома користувача вони встановлюють на комп’ютер програми для розсилки спаму, підсаджують трояны або блокують нормальну роботу комп’ютера, пояснив Digit.ru.

Такі дані компанія Sucuri, що спеціалізується в області комп’ютерної безпеки, отримала після зіставлення 1 мільйона інтернет-ресурсів з міжнародного рейтингу найпопулярніших сайтів Alexa з базами шкідливих ресурсів від антивірусів і пошукових систем. У Sucuri повідомляють, що кращий результат по виявленню шкідливих джерел показало антивірусне ПЗ McAfee, виявивши шкідливий код або шкідливе ПЗ на 11 тисячах сайтів. Norton і Eset виявили приблизно по тисячі небезпечних ресурсів.

З пошукових систем лідером по детектуванню заражених сайтів став «Яндекс», який виявив потенційну небезпеку 2154 сайтів з 18,5 тисяч, внесених в чорний список Sucuri. Другий результат у пошукової системи Google, яка виявила шкідливість 357 ресурсів. «Яндекс» давно пропонує користувачам декілька функцій захисту від багатьох небезпек — наприклад, не показує або попереджає про шкідливі джерела в результатах пошуку, попереджає про них у браузері і пошті, допомагає вебмайстрам «лікувати» свої сайти через Яндекс. Вебмайстер, а також пропонує користувачам встановити захист від вірусів на рівні DNS», — прокоментували Digit.ru в прес-службі «Яндекса».

Щоб уникнути зараження «Яндекс» рекомендує інтернет-користувачам дотримуватися три базових правила. По-перше, використати актуальні версії програм, обов’язково оновлювати Java і плагіни браузеру. По-друге, відключити у браузері запуск Java- аплетів за замовчуванням і підтверджувати їх запуск тільки для довірених сайтів. По-третє, використати антивіруси і стежити за регулярністю оновлення антивірусних баз.

 
comments powered by HyperComments