Різне

Зварювання оптоволокна

Для побудови волоконно-оптичних ліній з окремих відрізків кабелю застосовують зварювання, яке забезпечує безперешкодне проходження сигналу з одного кабелю в інший. Щоб її якісно виконати, треба послідовно пройти усі етапи, використовуючи найсучасніше устаткування для монтажу оптичних волокон.

Будова оптичного кабелю

Для кращого розуміння трохи розповімо про будову оптоволоконного кабелю. Оптичний кабель може містити як одне волокно (симплексний), два (дуплексний), так і декілька волокон(мультиплексний), які покриті захисною оболонкою. Залежно від місця прокладення кабелю і його призначення, оболонок може бути багато, особливо в мультиплексних оптичних кабелях. І щоб їх з’єднати, необхідно заздалегідь зняти ці захисні покриття.

Зняття оболонки волокна

Береться кінець кабелю і за допомогою стрипера буферного шару робиться надріз. Потім акуратно знімається оболонка, попутно стежачи за тим, щоб не торкнутися волокон. Цей інструмент може обробляти жили діаметром 250 і 900 мкм, і розрахований для будь-якого типу волокон.

Підготовка до зварювання

Після оголення кінців волокон їх треба знежирити за допомогою спеціальної безворсої серветки, змоченої в дегідрованому спирті. Під час обробки важливо як можна рідше торкатися оголених ділянок. Після цього кінчики волокон необхідно сколоти. Існують декілька видів сколовочів, які виконують цю процедуру із заданими параметрами: кут скола, довжина скола, що дуже зручно, оскільки операція вимагає високої точності. Сколовочі можуть використовуватися для будь-яких волокон: одномодових і багатомодових.
На кінець одного волокна надівають термічну гільзу, яка пізніше знадобиться для захисту місця з’єднання.

Установка волокон в зварювальний апарат

Окрім ручних приладів, є і автоматичні зварювальні апарати, але в усіх випадках необхідно самому встановлювати в них кінчики волокон. Потім на дисплеї задається їх точне позиціонування один з одним(юстирування), щоб процес зварювання йшов з мінімальними втратами. Адже якщо розташування волокон буде неправильним, сигнал просто не пройде з одного в інший відрізок кабелю.

Зварювання оптичного волокна

Після розташування кінців волокон, в автоматичних апаратах процес сварка волокна можна запустити одним натисненням кнопки, в ручних – потрібно самостійне проходження декілька операцій. Волокна нагріваються і плавляться електричною дугою, потім з’єднуються один з одним. Після цього точка сплаву додатково прогрівається для зняття механічної напруги.

Контроль якості зварювання

Щоб оцінити, наскільки успішно пройшло зварювання кабелів, в самому приладі аналізуються теплові зображення і на їх основі обчислюють профіль показника заломлення серцевини, градієнт деформації серцевини і діаметр модової плями. Якщо якісь параметри не влаштовують, зварювання можна підкоригувати.

Захист і укладання зварного з’єднання

Термічна гільза, про яку ми говорили вище, встановлюється на місце зварювання і нагрівається до 90-150 градусів за хвилину у вбудованій в зварювальний апарат печі. Такий захист запобіжить вигину волокна в місці з’єднання, а значить і його випадковому розриву. Після охолодження гарячої гільзи її поміщають в сплайс – пластини муфти для додаткового захисту, потім укладають волокна навколо гільзи.

Незважаючи на відносну простоту, зварювання волокон – це найбільш відповідальний момент, адже випадкова помилка може вивести з ладу усю лінію. Тому вона повинна проводитися кваліфікованими фахівцями із застосуванням новітнього устаткування і інструментів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments