Людина

20 порад як економити в кризу

Незважаючи на переломний момент в економіці, залишайтеся завжди в оптимістичному настрої навіть у важкі часи. Будь-яка з криз непостійна, а має циклічний характер, що означає короткочасність фінансового спаду. Такого роду труднощі повинні стати для вас стимулом у досягненні нових цілей і відкриття для себе інших можливостей в отриманні доходу. Якщо ви не знаєте, як пережити нинішню економічну кризу, то дотримуйтеся наших порад, і ви будете почувати себе впевнено і незалежно від зовнішніх умов.

1. Перегляньте свої витрати на харчування. Під час кризи слід зменшити витрати на харчування, купуючи їжу дешевше, але не менш корисну. Відмовтеся від відвідування їдалень, кафе швидкого харчування, а віддайте перевагу домашній їжі. Контролюйте свої витрати, виключивши покупки алкоголю, чіпсів, дорогих ковбасних виробів. Складно повірити, але згідно зі статистичними даними кризи 2008 року, то рейтинг продажів виріс в цей період саме на вино.

03-04-15-foto-600x398-1

2. Не ігноруйте приказку «не май сто рублів, а май сто друзів». Саме під час фінансової кризи ця народна істина буде вельми актуальною. Більшість людей, відчуваючи грошові труднощі, замикаються в собі, намагаючись самостійно вирішувати особисті проблеми. Спілкуючись з друзями, ви зможете поділитися антикризовими методами, обмінятися інформацією про знижки, акції, розпродажі, організувати спільні закупівлі, які стануть вигідними вам всім.

3. Намагайтеся здійснювати покупки оптом, закуповуючи на цілий тиждень або місяць вперед. Розфасовані дрібними порціями продукти завжди обходяться дорожче, ніж покупка цих же товарів у великих обсягах. Таким чином ви скоротите не тільки фінансові витрати, але також збережете свій час на частому відвідуванні магазину.

4. Навіть під час кризи не забувайте відкладати невелику суму зі своєї заробітної плати. Це дозволить мати заощадження, які зможете витратити в екстреній ситуації. На думку психологів, людині легше витратити 100 грн., ніж два долари. Тому одним з методів зберегти свої заощадження не тільки з вигідної економічної точки зору, але й психологічної, буде перевід відкладеної суми в долари та розміщення депозиту в http://www.globusbank.com.ua/.

5. Намагайтеся максимально зберегти свою роботу, доводячи керівникам компанії про вашу незамінну посаду, так як економічна криза може змусити підприємства проводити масові скорочення. Тому вам варто брати додаткові завдання, виконувати понаднормову роботу, щоб захистити себе від звільнення. Наявність стабільної роботи і заробітної плати дозволить вам легше пережити кризу.

6. Візьміть за звичку не відвідувати ті відділи магазину, без покупок яких ви зможете обійтися під час фінансової кризи. Кожен похід в магазин повинен бути чітко розпланований і складений список необхідних товарів. Якою б не була спокуса купити продукти крім складеного переліку – не піддавайтеся. Незаплановані покупки завжди складають більшу частину ваших витрат.

7. Здійснювати покупки можна не тільки в супермаркетах, але й відвідувати продуктові ринки або овочеві бази, де вартість аналогічних продуктів буде на 10-30% менше, ніж у магазинах. Також варто врахувати, що якщо відвідати ринок ближче до закриття, то ціни на товари будуть значно нижчими, ніж вранці. Крім того, такі покупки вийдуть вам дешевше, якщо ви будете торгуватися за кінцеву вартість.

Читайте також: Криза змушує матерів жорсткіше виховувати дітей

8. Не користуйтеся кредитними картами і не беріть кредитів. Маючи пластикову карту, що дозволяє з легкістю розплатитися в магазинах кредитними коштами, збільшує шанси накопичення боргів, які важко буде погасити в умовах економічної кризи. Просто виключіть можливість розплачуватися безготівковим шляхом. Ви повинні бачити гроші і ту суму, яку віддаєте за товар. У той час як кредитні картки створюють ілюзію безмежного капіталу, який складно контролювати.

9. Якщо у вас оформлений кредит, то намагайтеся вчасно погашати заборгованість. Несвоєчасна оплата призведе до накопичення ще більшого боргу перед банком і зарахування вас до проблемних клієнтам, яким в подальшому можуть відмовити в видачі кредитів.

10. Завжди дбайте про своє здоров’я. Для цього не обов’язково витрачати свої заощадження і записуватися в тренажерний зал. Ви можете в домашніх умовах виконувати всі ті вправи, яких би вас навчив тренер. Візьміть за звичку щоранку робити зарядку, тим самим роблячи своє тіло бадьорим і здоровим.

11. Якщо сталося так, що вам необхідно придбати ліки, то зверніться до лікаря для підбору медикаментів вітчизняного виробництва. Такі препарати будуть набагато дешевше імпортних, але не менш ефективними. При їх виробництві використовується однаково активна речовина, різниця тільки в торговій марці.

12. Позбавтеся від непотрібної розкоші. Для того щоб заощадити в кризу, переглянете свій бюджет від непотрібних витрат. З метою економії відмовтеся від відвідування солярію, косметолога або продовження оплати кабельного телебачення. Ці дорогі розваги можете замінити дешевшими аналогами, наприклад, читанням книг або використанням косметичних засобів, приготованих в домашніх умовах.

13. У період криз вам доведеться замість покупки нової побутової техніки, одягу намагатися ремонтувати старі речі. Крім того, якщо покупка неминуча, то приділяйте увагу придбанню на розпродажах або в комісійних магазинах. Така вимушена міра істотно збереже ваші заощадження.

14. Подумайте про те, який вид діяльності ви могли б використовувати в якості додаткового підробітку. Згадайте всі ваші завдатки, інтереси, хобі, освіту – саме вони допоможуть вам знайти допоміжні фінансові притоки. Хоч в кризу конкуренція буде жорсткою, але не піддавайтеся на це і намагайтеся перевершити ваших суперників. Кваліфікований і якісний труд завжди буде оплачуваний і затребуваний.

15. Намагайтеся вести облік своїх доходів і витрат, записуючи протягом тижня свої витрати. Потім проаналізуйте отримані цифри, де наочно видно, які покупки можна було проігнорувати. Багато грошей іде на непомітні дрібниці, наприклад, пакет в магазині, газета. Цих витрат зможете уникнути, якщо газету замініте на книгу з домашньої бібліотеки, а від пакета, який зазвичай берете на касі магазину, можна відмовитися на користь сумки, взятої з дому.

16. Перегляньте свої транспортні витрати. У кризовій ситуації намагайтеся менше користуватися особистим автомобілем, віддаючи перевагу громадському транспорту. А якщо місце призначення знаходиться не надто далеко, то розгляньте варіант, щоб дійти пішки.

17. Контролюйте витрати електроенергії, води, опалення. Деякі споживають до 15 літрів води при чищенні зубів, а вам для цього потрібно затратити тільки 2 склянки. Тому переглянете всі свої комунальні платежі і визначте моменти, щоб економно витрачати ресурси.

Читайте також: Продовольча криза- це кінець світу?

18. Обмежте телефонні витрати. Якщо у вас вдома встановлений стаціонарний телефон, то тимчасове його відключення допоможе скоротити витрати. Користуючись мобільним телефоном, переглянете свій тарифний план на більш вигідні пропозиції. Для цього зателефонуйте оператору стільникового зв’язку і проконсультуйтеся про діючі економних тарифах.

19. В умовах кризи мало хто замислюється про подорожі та проведенні своєї відпустки за кордоном. Але якщо раціонально підійти до вибору маршруту, відвідуваною країни, заміні готелю на квартиру або віддати перевагу кемпінгу, то можете вигідно заощадити. Крім того, для економної подорожі вибирайте час, коли наплив туристів невеликий і туроператори заманюють безліччю знижок на відпочинок.

20. Криза – це гарний привід, щоб позбутися шкідливих звичок. Якщо ви довгий час не могли кинути палити, то тепер потрібно постаратися відмовитися від сигарет, які складають значну статтю витрат вашого бюджету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button