Людина

Людство охопила катастрофічна «епідемія брак сну»

Людство загрузло в «катастрофічній епідемії брак сну», яка може привести до більш серйозних наслідків, ніж ми можемо собі уявити. Про це в інтерв’ю The Guardian розповів американський вчений, директор Центру з вивчення сну у людей при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер.


«Ні один аспект нашої біології не залишається незачепленим при недосипу», — стверджує він. За словами вченого, недолік (тобто менше семи годин) сну може призвести до численних проблем, у тому числі до погіршення пам’яті, діабету, ожиріння, раку і хвороби Альцгеймера.

Уокер пояснює, чому в останні 75 років люди стали менше спати. По-перше, справа в тому, що ми «електрифікували» ніч. «Саме світло є важливим фактором, віднімати у нас сон», — пояснив він.
По-друге, проблема багато часу, який люди витрачають на роботу і на дорогу до неї. «Ніхто не хоче жертвувати тим часом, який залишається на сім’ю і розваги, тому замість цього вони жертвують сном», — каже Уокер.

Крім того, в сучасному світі сон у багатьох асоціюється зі слабкістю і лінню. «Ми хочемо здаватися зайнятими, і один із способів показати це — повідомити про те, як мало ми спимо. Це знак пошани», — зазначив учений.

За його словами, люди — єдиний вид, який навмисно позбавляє себе сну без будь-якої очевидної причини.
На його погляд, великі організації і законодавці повинні всерйоз зайнятися проблемою недосипу.

«Ситуація повинна змінитися: на роботі і в суспільстві, вдома, в сім’ях. Траплялося вам коли-небудь постер Національної служби охорони здоров’я, на якому людей закликали б спати? А коли останній раз лікар прописував пацієнту не снодійне, а сам сон? Сон повинен бути в пріоритеті, його потрібно стимулювати», — стверджує він.

Сам він зізнається, що спить по вісім годин щоночі, і це правило не підлягає перегляду. «Якщо я даю людям якусь пораду, то ось таку: відправляйтеся спати і вставайте кожен день в один і той же час, незважаючи ні на що», — каже він, зазначаючи, що відноситься до сну дуже серйозно, тому що бачив, до чого призводить його нестача.

Кнопка «Наверх»