Технології

2014 за версією письменника-фантаста Айзека Азімова

Після закінчення в 1964 році Всесвітньої виставки в Нью -Йорку, Айзек Азімов, культовий американський письменник- фантаст, популяризатор науки, а також професор біохімії в університеті Бостона, скористався можливістю і постарався представити на сторінках газети The New York Times те, яким стане наш світ через 50 років, якщо переживе загрозу ядерного апокаліпсису, атмосфера холодної війни витала в повітрі. Можливо, багато хто з вас з цими передбаченнями вже знайомий, та давайте ще раз разом подивимося, які з передбачених технологічно революцій до 2014 року вже відбулися.

2014 за версією письменника-фантаста Айзека Азімова

 • «Гаджети продовжать рятувати людей від буденних, рутинних завдань. Кухонне начиння запропонує можливість «автоприготування»: нагріту воду буде перетворювати на каву, готувати тости, смажити, варити яйця, смажити бекон і так далі. Готовий сніданок можна буде «замовляти» за день до того, як він буде готовий до потрібної для вас години наступного ранку».
 • «Комунікації зроблять крок далеко вперед і дозволять вам бачити вашого співрозмовника під час телефонної розмови. При цьому екран телефону буде використовуватися не тільки для того, щоб бачити людину, з якою ви розмовляєте, але і для роботи з документами, фотографіями, читання заміток з книг. Космічні супутники дозволять вам здійснювати дзвінки в абсолютно будь-яку точку на Землі простим натисканням на потрібний номер, навіть на антарктичні станції».
 • «Людина продовжить віддалятися від природи і буде створювати середовище, яка краще підійде саме для його існування. До 2014 року звичними стануть електролюмінесцентні дисплеї. Рекламні щити і стіни будуть світитися самими різними кольорами і змінювати їх усього лише по одному торкання потрібної кнопки».
 • «Роботи до 2014 року не стануть невід’ємною частиною життя людини, однак до цього моменту вони вже будуть існувати».
 • «Деякі прилади повністю позбудуться проводів, бо працювати будуть на довгограючих батареях, на основі радіоізотопів».
 • «Свого піку розвитку в 2014 році досягне розвиток автодоріг. Там, де їх будівництво до певного моменту було неможливим, з’являться автомагістралі. Сам транспорт отримає можливість руху, не торкаючись до поверхні. Літаки, звичайно, теж будуть, але навіть наземний транспорт отримає можливість підніматися на 20-60 сантиметрів над землею».
 • «Транспорт з«роботизованими мізками» …, дозволяє вибирати потрібний для вас пункт призначення …, доставить вас до потрібного місця і замінить повільні рефлекси водія – людини».
 • «Звичайні рекламні плакати будуть замінені спеціальними стендами. При цьому спеціальні прозорі куби дозволять спостерігати за тривимірним зображенням».
 • «Чисельність світового населення складе 6500000000, а населення Сполучених Штатів – 350000000», – далі Азімов повідомляє, що якщо не буде проводитися контроль за зростанням, то «вся Земля до 2450 нашої ери перетвориться на один суцільний Манхеттен, однак суспільство завалиться задовго до цього! Для того щоб уникнути подібної долі, по всьому світу буде пропагуватися ідея контролю народжуваності раціональними і гуманними методами. І 2014 рік у цьому плані стане дуже важливим і переломним моментом».
 • «Звичайне сільське господарство зіткнеться з низкою великих труднощів, що підштовхне до створення спеціальних« ферм» для штучного вирощування мікроорганізмів. На ринку з’явиться різноманіття продуктів з різним кольором і смаком на основі дріжджів і водоростей».
 • «Світ 2014 стане світом, де виконання звичайної, рутинної роботи стане неможливим без використання спеціальних машин, які повністю замінять в деяких областях людину. Згодом все людство почне використовувати ці машини. У цьому плані зміниться освіта і школи. Всі учні середніх шкіл вивчатимуть базові принципи комп’ютерних технологій, двійкову арифметику і ті предмети, які дозволять стати ним професіоналами в комп’ютерних мовах, які будуть набагато досконаліше сучасного Фортрану (перша мова прорамування)».
 • «Однією з головних хвороб сучасної людини стане нудьга. Кількість «заразних» буде інтенсивно збільшуватися з кожним роком. Це призведе до серйозних душевних недуг, емоційним і соціальним наслідкам, і я насмілюся припустити, що психіатрія стане одним з найважливіших медичних напрямків в 2014 році».
 • «Одним з найбільш широко поширених висловів в людській лексиці стане фраза «суспільство примусового відпочинку».

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button