Технології

Перетворення в енергію відходів тепла

Ще в школі дітей вчать тому, що при перетворенні одного виду енергії в інший виділяється теплова енергія. У науково-дослідному центрі НАСА, розташованому поруч з містом Пасадена близько Лос-Анджелеса, розробили термоелектричний матеріал, який може перетворити виділене тепло в електроенергію.

22-04-15-foto-600x407-1

Йдеться про матеріал на основі мінералу скуттерудіта, який зустрічається в рудах кобальту.

Агентству вже доводилося працювати зі скуттерудітом в минулому. На зорі ери становлення космічних польотів людство зіткнулося з необхідністю пошуку альтернативних джерел енергії, щоб освоювати ті куточки космічного простору, куди не потрапляє сонячне світло. Кораблі Voyager 1 і 2 до цього дня працюють на радіоізотопних термоелектричних генераторах або на компонентах, що перетворюють виділену теплову енергію в електрику.

Читайте також: Сонячна енергія з космосу: енергетика майбутнього?

Існує високий попит на пристрої, здатні трансформувати теплову енергію, отриману під впливом високих температур, в електрику. Компанії-виробники мріють застосувати новий матеріал для створення таких пристроїв. Сфера застосування матеріалу обширна. Наприклад, з його допомогою можна перетворити тепло, що виробляються від вихлопних газів, в електрику для підзарядки акумулятора автомобіля.

На даний момент компанія Evident Technologies вже займається розробкою продукції на базі матеріалу, отриманого НАСА.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button