Фото

22 жовтня 1895 року: Аварії поїзда на вокзалі Монпарнас у Парижі

120 років тому у Парижі відбулася одна з найбільш вражаючих і відомих залізничних аварій.

В той день, 22 жовтня 1895 року, експрес №56, який прямував з Гранвілля в Париж, запізнювався. В результаті, коли до прибуття залишалося близько десяти хвилин, машиніст, прагнучи наздогнати час, не став застосовувати на схилі гальма, як того вимагала інструкція. При цьому він не встежив за зростанням швидкості.

Начальник поїзда спробував застосувати екстрене гальмування, проте гальма Вестінгауз не спрацювали, так як машиніст незадовго до цього отримав вказівку не використовувати дані гальма, і тому просто їх відключив.

За декілька хвилин до прибуття машиніст все ж застосував допоміжне і ручне гальма, але так як швидкість на схилі до того часу вже значно зросла, то гальма просто не встигли зупинити поїзд.

Коли поїзд з 131 пасажиром прибув на вокзал Монпарнас, його швидкість становила від 40 до 60 кілометрів на годину.

По прибуттю на станцію поїзд вибив шляховий упор, виїхав на перон, перетнув 30-метровий зал очікування і, проломивши 60-сантиметрову стіну вокзалу, вилетів на вулицю.

В результаті падіння цегляної кладки загинула продавщиця, яка підміняла свого чоловіка в газетному кіоску. П’ять пасажирів потягу були поранені.

Протягом чотирьох днів поїзд перебував недоторканим зовні станції, оточений натовпом цікавих роззяв.

Машиніста посадили на два місяці у в’язницю і оштрафували на 50 франків.

Натхнення: deadbees.net

Кнопка «Наверх»