Здоров'я

30 хвилин бігу в день додадуть 9 років життя

Всього 30 хвилин бігу підтюпцем протягом п’яти днів в тиждень можуть збільшити тривалість життя до 10 років, показало нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга. Фахівці виявили, що регулярний біг допомагає сповільнити старіння клітин. При цьому наголошується, що для досягнення вираженого ефекту тренування повинні мати високу інтенсивність.

В ході випробувань фахівці прийшли до висновку, що різниця між людьми, які займалися інтенсивними тренуваннями, і тими, хто виконував вправи помірної інтенсивності, становила від 7 до 9 років на клітинному рівні. За словами експертів, жінкам потрібно бігати підтюпцем протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень, щоб уповільнити старіння клітин, тоді як чоловікам для досягнення цього ефекту потрібно 40 хвилин.

Згідно з отриманими даними, люди, які займалися інтенсивним бігом, мали більш довгі тіломіри, розташовані на кінцях хромосом. Довжина тіломір мають сильний зв’язок з віком людини, і з плином часу тіломіри стають коротшими. Чим довші тіломіри, тим краще вони захищають ДНК від «зношування» і хвороб, дозволяючи людині добре себе почувати і виглядати молодо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button