Здоров'я

Розроблений спосіб лікування хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера є прогресуючим неврологічним станом, що характеризується втратою пам’яті, плутаниною і труднощами при виконанні звичайних завдань.

Введення у хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера названа на честь невролога, доктора Алоїса Альцгеймера. Ця недуга вважається найбільш поширеною причиною недоумства або втрати пам’яті. Стан зазвичай зачіпає людей старше 60 років, але в деяких випадках ранній початок захворювання відбувається, коли пацієнтам від 30 до 40 років.

Вважається, що хвороба Альцгеймера має сильну генетичну етіологію. Але спосіб життя та фактори навколишнього середовища також можуть сприяти розвитку хвороби. На додаток до втрати пам’яті пацієнти з хворобою Альцгеймера відчувають труднощі в мисленні і прийнятті рішень. У деяких пацієнтів можуть відзначатися перепади настрою, соціальна абстиненція і марення. Хвороба Альцгеймера викликає утворення бляшок і клубків в головному мозку, що призводить до втрати міжклітинної комунікації і можливого пошкодження нейронів.

Принципи терапії стовбуровими клітинами при хворобі Альцгеймера

Терапія стовбуровими клітинами є одним з новітніх терапевтичних підходів, що застосовуються для лікування хвороби Альцгеймера. Бляшки і клубки в головному мозку пацієнта з хворобою Альцгеймера впливають на два основних білки: “бета-амілоїд” і “тау”. З-за пошкодження тканин мозку нейтрофіли виробляються в менших кількостях в порівнянні з нормальним мозком. Лікування стовбуровими клітинами спрямоване на заміну пошкоджених клітин здоровими стовбуровими клітинами, які можуть рости самостійно, створюючи при цьому нові здорові клітини мозку.

Дослідження стовбурових клітин

Вчені використовують різні типи стовбурових клітин для цієї мети:

  • Нервові стовбурові клітини (НСК)
  • Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК)
  • Ембріональні стовбурові клітини (ЕСК)
  • Індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК)

Кілька доклінічних досліджень на гризунах, таких як трансгенні миші, були проведені з використанням різних типів стовбурових клітин. Інтрагіпокампальна ін’єкція стовбурових клітин показала змішані результати в різних дослідженнях, починаючи від великої міграції донорських клітин в уражену область і поліпшення когнітивних функцій за 4-7 тижнів до відсутності міграції клітин у деяких дослідженнях.

Майбутній розвиток і проблеми

Результати доклінічних досліджень не були добре переведені клінічно, і результати були залежні від моделі. Отже, подальший розвиток буде спрямовано на зменшення цієї мінливості і розробку більш надійних підходів до терапії стовбуровими клітинами для пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Основна проблема при лікуванні пацієнтів з хворобою Альцгеймера за допомогою терапії стовбуровими клітинами полягає в різноманітних нейрональних функціях, яких стосується. Оскільки у кожного індивідуума може бути порушено інший набір нейронів, націлювання на ці специфічні області пошкодження і об’єднання нових клітин в існуючу нейронну мережу може бути проблемою. По суті, це означає необхідність індивідуальної терапії стовбуровими клітинами для кожного пацієнта з хворобою Альцгеймера.

Крім того, оскільки трансплантат стовбурових клітин тільки замінить пошкоджені клітини, але не вилікує генетичну причину хвороби Альцгеймера, можуть бути рецидиви, принаймні, в деяких випадках, якщо не у всіх.

Терапія стовбуровими клітинами пропонує новий і перспективний спосіб лікування хвороби Альцгеймера, яка досі залишається невиліковною хворобою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button