Головна / Здоров'я / Недосипання може привести до втрати роботи

Недосипання може привести до втрати роботи

Недосипання має відчутні негативні наслідки для когнітивної переробки інформації. Фахівці попереджають, що крім проблем зі здоров’ям, брак сну призводить до прийняття неправильних рішень, і навіть призвести до втрати роботи.

foto_cikavosti_05.08.2014-02

Дослідники встановили, що для людей з недосипанням характерні низький рівень енергії, зниження статевого потягу, дратівливість, погана концентрація і пригнічений настрій. Чим довше людина страждає від недосипання, тим нижчою стає швидкість обробки інформації. Важливо знати і пам’ятати, що нестачу сну не можна заповнити за вихідні, стверджують вчені.

Читайте також: Жінки більше страждають від недосипання, ніж чоловіки

Експерти вважають, що недосипання пов’язано з безліччю причин. Деякі люди — трудоголіки, а деякі — «сови». Хтось бореться з безсонням або хронічним стресом, а деякі страждають від апное сну.

Проблема полягає в тому, заявляють дослідники, що ми постійно хочемо спати, тому звикаємо до аденозину — речовини, що викликає сонливість. Навіть коли продуктивність падає і когнітивні процеси погіршуються, ми думаємо, що все нормально. Насправді, люди з недосипанням позбавляють свій мозок життєво необхідних речей, на зразок їжі або води. Забувати про те, що людині потрібно спати вісім годин на добу, не можна, підкреслили фахівці з Howard County Center for Lung and Sleep Medicine в Меріленді, США.