Технології

4 передбачення про майбутнє ПК, які Стів Джобс висловив в 1985 році

У 1985 році Стів Джобс, будучи головою ради директорів Apple, дав інтерв’ю журналу Playboy, в якому зробив 4 передбачення про майбутнє комп’ютерів.

(Фото Стіва Джобса з журналу Playboy)

За кілька місяців до інтерв’ю Стів Джобс представив перший комп’ютер Macintosh. Давайте подивимося, що він передбачив, і що з цього збулося.

1. — Ми будемо користуватися комп’ютером вдома не тільки в робочих цілях.

У 1985 році, за словами Джобса, люди купували комп’ютер для ділових завдань, і щоб допомогти дітям з навчанням. Потім він додав:

«Це зміниться: комп’ютери стануть необхідністю в кожному домі».

Безумовно, комп’ютери досі допомагають нам працювати і вчитися, але їх мета стала набагато ширшою. В якості доказу можна навести індустрію ігор, яка заробляє десятки мільярдів доларів у рік.

2. — Комп’ютер допоможе людям спілкуватися.

Джобс передбачив, що, крім роботи, комп’ютери також допоможуть людям розмовляти і обмінюватися повідомленнями.

«Однією з основних причин, по яких люди стануть купувати комп’ютер для дому, стане доступ до громадської мережі для спілкування».

У 1985 році ще не було не тільки популярних сервісів для інтернет-спілкування, але навіть Всесвітньої павутини (World Wide Web).

3. — Комп’ютери будуть працювати за допомогою миші.

Більшість власників комп’ютерів в той час обходилися без миші, яка не потрібна без графічного інтерфейсу. Але Стів Джобс був упевнений, що миша необхідна.

«Якщо мені потрібно показати вам пляму на сорочці, я не буду робити це за допомогою слів: пляма в 14 сантиметрах внизу від коміра і в трьох сантиметрах зліва від гудзики. Я просто вкажу на неї…Багато функцій, в тому числі вирізання і вставлення, набагато швидше виконуються мишею, тому вона не тільки простіше, але і ефективніше».

4. — На ринку буде існувати конкуренція, але апаратне забезпечення стануть випускати кілька монополістів.

У 1985 році Стів Джобс вважав, що у світі залишиться тільки кілька компаній, що виробляють комп’ютери, і безліч компаній, що розробляють ПЗ.

«Що стосується поставок самих комп’ютерів, на ринку залишаться лише Apple і IBM. І я сумніваюся, що виживе багато компаній третього і четвертого ешелону, тим більше шостого і сьомого. Більшість нових та інноваційних компаній працюють у сфері».

Тут Джобс виявився явно неправий, Microsoft з початку 90-х стала монополістом на ринку, поставляючи Windows на кожен комп’ютер IBM. Навіть сьогодні на Windows працює понад 80% персональних комп’ютерів у світі.

У той же час, на ринку апаратного забезпечення досі працюють такі компанії, як Samsung, Acer, Dell, HP і багато інших.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button