Здоров'я

4 способи не захворіти взимку

Ці поради допоможуть не захворіти, коли все навколо застуджені, а перепади температури створюють додаткове навантаження на організм.

1. Мийте руки якомога частіше. Найчастіше інфекція проникає в організм зі шкіри рук, тому приділяйте гігієні ще більше уваги, ніж зазвичай. За даними американських вчених, ті, хто часто і ретельно миють руки, хворіють на 45% рідше. Як себе убезпечити? По-перше, у розпал сезонних епідемій грипу та ГРВІ носіть з собою власну ручку і не користуйтеся тими, що лежать в загальному доступі в банках, у магазинах біля каси і т. п. По-друге, носіть з собою маленький флакон з антибактеріальним засобом і користуйтеся ним після того, як ви доторкаєтеся до сильно забруднених поверхонь — наприклад, після поїздки в громадському транспорті. У третіх, мийте руки правильно: спочатку ретельно їх намильте (саме тертя між шкірою і милом допомагає видалити бактерії), потім змийте великою кількістю води і витріть насухо. Пам’ятайте, що вологе середовище ідеальне для розмноження бактерій.

2. Пийте більше рідини. Достатня кількість води не дозволить бактеріям влаштуватися у вашому організмі, навіть якщо ви перебували поруч із заразною людиною. Річ у тім, що слизова носа служить природним бар’єром від бактерій, який ускладнює проникнення мікроорганізмів. Але якщо ви п’єте мало води, слизова пересихає і захист стає менш ефективним.

3. Уникайте переохолоджень. Переохолодження послаблює імунітет, оскільки організм витрачає дорогоцінні сили на те, щоб підтримувати на потрібному рівні температуру тіла, а на боротьбу з інфекціями енергії не залишається. Коли людина мерзне, включається природний захисний механізм, і кров приливає до життєво важливих органів: саме тому руки і ноги замерзають в першу чергу. Тепле взуття, шапка, рукавички — все це необхідно, коли температура опускається нижче нуля. Крім того, в дуже холодну погоду одягайтеся багатошарово, це допоможе вам зберегти тепло.

4. Не хвилюйтеся! Стрес — один з найбільш потужних факторів, які послаблюють імунну систему. До речі, у тих, хто практикує йогу і медитацію, нижчий рівень гормону стресу кортизолу (лікарі стверджують, що високий вміст цього гормону підвищує ризик захворіти). Намагайтеся щодня знайти, хоча 10-15 хвилин на те, щоб розслабитися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments