Здоров'я

Що таке мігрень і як з нею боротися?

Мігрень — захворювання, основним симптомом якого є пульсуючий, нестерпний біль, що локалізується, як правило, в одній половині голови. Така недуга може значно погіршити якість життя, сприяти безсонню і неврозам. Чи є спосіб позбутися від цієї проблеми? Розбираймося.

Відрізнити мігрень від звичайного головного болю можна за такими ознаками:

1. Біль локалізується, як правило, в лобово-скроневій частині голови і має односторонній характер

2. Відчуття інтенсивного пульсуючого болю

3. Тривалість нападу: від 2 до 72 годин

4. Безсилля, світло — і шумобоязнь, нудота, блювота і запаморочення.

Справжні причини виникнення мігрені досі не вивчені. Існує ряд гіпотез, згідно з якими, однією з найбільш вірогідних причин, є звуження судинного просвіту, що викликає недостатнє кровопостачання окремих ділянок мозку, це і визначає локалізацію болю. За іншою версією — судини можуть нерівномірно скорочуватися, викликаючи реакцію у вигляді болю.

Все ж таки, можна виділити фактори, що провокують появи мігрені. Насамперед — це неврози, стреси і постійна напруженість. Слід переглянути свій спосіб життя, більше гуляти, відволікатися від проблем або ж звернутися за допомогою до фахівця.

До харчових провокаторів відносяться: риба, горіхи і шоколад, а також — алкоголь, точніше, ігристі напої (вина, шампанське), які дуже швидко всмоктуються в кров, завдяки газу, що містяться в них.

При прийомі гормональних препаратів, зокрема гормональних контрацептивів, може з’явитися побічний ефект у вигляді мігрені.

Порушення режиму сну, зміни погоди і атмосферного тиску — все це, також, провокує нещасливий напад.

Існують різні види мігрені. Вони класифікуються на:

— звичайна мігрень з відсутністю аури;

— класична мігрень, при якій вже є аура. Під аурою розуміється специфічний стан, який з’являється перед мігренозним нападом (брижі в очах, шум у вухах, рідше — втрата рівноваги, наростання тривожності і т д);

— мігренозний статус — тривалий напад, який може триматися протягом доби і більше;

— ускладнена мігрень — супроводжується нудотою, блювотою, втратою свідомості, а іноді — інсультом.

Серйозних наслідків для здоров’я людини (крім інсульту) мігрень не несе, але може значно вибити з повсякденного ритму, тому при появі перших симптомів цього захворювання, слід негайно купірувати біль.

Для полегшення болю можна використовувати анальгетики та нестероїдні протизапальні засоби, які можна придбати в аптеці без рецепта (парацетамол, нурофен, ібупрофен і тд.). Іноді, звичайним знеболюючим не обійтися, тому варто вдатися до триптанів — препарати, які купірують спазм судин, впливають на судинну стінку, блокуючи больовий сигнал (суматриптан, амігренин тощо). Існують ще препарати ріжків, але застосовуються тільки за призначенням лікаря.

Больовий синдром можна зменшити й без використання медикаментозних препаратів. Наприклад, зробити масаж біологічно активних точок, прийняти гарячу ванну чи контрастний душ, зробити гімнастику для шиї, відпочити в добре провітрюваному і темному приміщенні.

Щоб уникнути появи нападів, необхідно застосовувати заходи профілактики — уникати навантажень, стресу, стежити за раціоном харчування (виключити продукти, що провокують вироблення серотоніну — соління, алкоголь, шоколад тощо), встановити правильний режим дня, більше проводити час на свіжому повітрі і, при необхідності, звернутися до лікаря для призначення седативних препаратів або антидепресантів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть