Технології

5 «галузей» які назавжди змінили космос (6 фото)

Коли людство готувалося зробити перший крок у космос, для розвитку космонавтики були задіяні різні галузі. Після того багато з «космічних» речей, перекочували на Землю.

1. Одяг

Звичні сьогодні всім липучки і блискавки на одязі з’явилися завдяки розвитку аерокосмічної галузі. Перше значне застосування вони отримали в одязі для космонавтів. Перекочувала з зоряних просторів і популярна сьогодні термобілизна. Більш того, «медичний» одяг, наприклад спеціальний одяг для дітей з розумовими розладами також спочатку створювалася для космосу.

2. Посуд

Космічні сковороди

Знамениті антипригарні сковороди з’явилися саме завдяки розвитку аерокосмічної галузі. Втім, робили для космічних кораблів зовсім не сковорідки як такі, а те саме антипригарне покриття, яке сьогодні в них використовується.

3. Цифрова техніка

З орбіти з любов’ю

Сучасні цифрові фото та відео камери з’явилися зовсім не завдяки спритним комерсантам, а завдяки Холодній війні і повсюдному поширенню супутників шпигунів. Подібним обладнання були споряджені найперші зразки подібної техніки. Сьогодні ця військова космічна розробка доступна кожному з нас.

4. Побутова техніка

І навіть пилосос

Побутова техніка також еволюціонувала завдяки польотам в космос. Взагалі всі «мобільні» технології як такі з’явилися саме завдяки космічним польотам. Втім, зараз мова йде зовсім не про смартфони і ноутбуки, а про таку просту річ, як пилосос. Перші маленькі пилососи були створені саме для космічних кораблів.

5. Комунікації

Без космосу і в інтернет не вийти

Мабуть, найбільш очевидне, що нам подарувало освоєння космосу, – це комунікації. Системи супутникових геолокацій, супутниковий зв’язок, супутниковий інтернет, телебачення і багато іншого. Все це стало можливим не завдяки польотам в космос, а через польоти в космос, так як спочатку створювалося для обслуговування самих кораблів.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button