Технології

Розроблено метод створення стерильних поверхонь

Дослідники Університету Пердью розробили лазерну антибактеріальну обробку металевих предметів і поверхонь.


Дослідники з Університету Пердью створили новий метод, за допомогою якого будь-яка металева поверхня стає смертельно небезпечною для стійких до ліків бактерій, таких як метицилін-резистентний стафілокок.

Розроблена вченими технологія одноетапного лазерного текстурування посилює антибактеріальні властивості міді. Метод можна використовувати на практиці. Наразі дослідники зайняті тим, щоб з допомогою свого методу зробити небезпечними для бактерій і інші металеві поверхні, а також полімери.

Наприклад, імплантати з антимікробною поверхнею можуть запобігати поширенню інфекції в організмі, а потреба в антибіотиках при відновленні після операцій відпаде.

Суть методу полягає в тому, щоб створити за допомогою лазера на поверхні металу нанорозмірний малюнок. Таким чином, площа поверхні збільшується, а мікроби, потрапляючи в її «складки» гинуть. Крім того, нова структура поверхні стає більш гідрофільною (краще утримує вологу).

Обробка поверхні ортопедичних імплантатів лазером дозволить кістковим клітинам міцніше чіплятися за метал. Вчені заявляють, що процес обробки поверхні досить простий і його можна застосовувати в промислових масштабах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button