Здоров'я

5 неіснуючих діагнозів, у які ми віримо

Далекі від медицини люди регулярно ставлять собі неіснуючі діагнози: хтось вірить усьому, що написано в інтернеті, а комусь “мудрість ескулапа” дісталася від предків. І все б нічого, але горе-пацієнти можуть самостійно призначити собі неправильне лікування, що в кращому випадку не призведе до бажаного ефекту, а в гіршому – посилить перебіг реальної хвороби.

05-04-16-foto-600x436-1

Кишковий грип

Грип – гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликуване вірусом грипу. Як ви можете здогадатися, кишечник до дихальної системи не має ніякого відношення, а те, що в народі прийнято називати «кишковим грипом» на ділі є ротавірусною інфекцією.

Грип-це захворювання охрестили через гострий респіраторний синдром у початковому періоді хвороби: поряд з блювотою і діареєю, у людини з’являється висока температура, біль у горлі, нежить. Також назва зміцнилося тому, що великі спалахи захворювання часто збігаються за часом з епідеміями грипу.

Головною помилкою в лікуванні ротавірусної інфекції є прийом противірусних препаратів, а також порошків і таблеток, що усувають симптоми ГРВІ та грипу. Пацієнту рекомендується зосередити всі сили на боротьбу з дегідратацією і інтоксикацією. Кращі помічники в цій справі – сорбенти і сувора дієта, що виключає молочні продукти.

Дисбактеріоз

Якщо лікар пояснює ваше розлад травлення дисбактеріозом, пропонуючи лікувати його біфідобактеріями – пошукайте більш компетентного фахівця, оскільки в офіційних міжнародних класифікаціях хвороб такого діагнозу просто не існує.

Дисбактеріоз (дисбіоз кишечника – синдром, що виникає внаслідок зміни якісного або кількісного складу мікрофлори кишечника). Діагностують його за допомогою бактеріологічного дослідження калу, ПЛР-діагностики і інших лабораторних методів, але завдання лікаря – визначити, що саме викликало таке порушення.

Симптоми дисбактеріозу (діарея, здуття, біль у животі, поганий апетит) можуть вказувати на серйозні захворювання, в числі яких – виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, поліпи або навіть рак кишечника. Наївно вважати, що йогурт з «корисними бактеріями» зміг би допомогти в такій ситуації.

Алергія на глютен

Якщо вживання глютеновмістких продуктів викликає у людини сильну реакцію, їй слід пройти алергодіагностику. І навіть якщо результати дослідження підтвердять алергію на пшеницю, це не означає, що пацієнту не можна їсти ячмінь, манку, сою, цукерки, майонез, сир, крабові палички і ще безліч продуктів, що містять клейковину.

Справа в тому, що целіакія – надзвичайно рідкісне і серйозне захворювання, що зустрічається у 0,5-1% населення. Передбачається, що головною причиною целіакії є відсутність або недостатність ферменту, що розщеплює глютен. Іноді синдром целіакії тимчасово виникає у пацієнтів, які страждають кишковими інфекціями або довгостроково приймають антибіотики.

Так чи інакше, захворювання не може називатися алергією саме через свою мультифакторність, змішаного аутоімунного, спадкового і алергічного характеру, а без ендоскопії, біопсії та серодіагностики такого діагнозу людині просто не поставлять.

Більш того, в авторитетному медичному журналі Annals of Internal Medicine (США) фахівці з целіакії з Університету Павії (Італія) розповіли, що у деяких людей синдром глютенової чутливості може з’явитися через самонавіювання, викликане зростаючою популярністю безглютенових дієт.

Нервовий зрив

Якщо ви коли-небудь почуєте, що людину госпіталізували через «нервовий зрив», це, ймовірно, означає, що вона страждає від важкого епізоду психічного розладу. Формально причиною може виявитися депресія, біполярні розлади, шизофренія, невроз, але сама по собі нервова система «зірватися» не може.

Як же назвати цілу групу «симптомів нервового зриву»: істерики, сльози, спалахи невмотивованої агресії, кошмарні сни, суїцидальні думки? Це не що інше, як гостра реакція на винятковий фізичний або психологічний стрес, що проходить протягом декількох годин або днів. Якщо стан людини не покращився через певний час після психотравмуючої ситуації, варто говорити про посттравматичний стресовий розлад, лікування якого виявляється більш складним і тривалим.

Діатез

Діатез – ще одне «захворювання», яке активно заліковується в нашій країні, але при цьому залишається загадкою для західних лікарів. Це не алергія на цитрусові та шоколад, як думають багато молодих батьків, але особливий стан дитячого організму, що визначає неадекватні реакції на звичайні фактори зовнішнього середовища.

Діатези можуть підвищувати схильність дитини до запальних захворювань дихальної системи, цукрового діабету, харчових алергій, підвищеної збудливості нервової системи, нічному нетриманню сечі і інших патологічних станів, але саме по собі слово «діатез» не говорить зовсім ні про що, і не може бути приводом для призначення ліків.

Кращою профілактикою діатезу у дитини є здоровий спосіб життя майбутніх батьків, раціональне харчування матері-годувальниці, своєчасне введення прикорму, дотримання режиму дня, достатня фізична активність та адекватне лікування захворювань дитини.

Марія Ниткина

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button