Здоров'я

Учені: риб’ячий жир допоможе захистити мозок алкоголіків від ушкоджень

Риб’ячий жир разом з омега- 3 жирними кислотами можуть захистити клітини мозку від надмірних ушкоджень при хронічній дії спирту, що може допомогти алкоголікам уникнути розумової деградації, супроводжуючої “зеленого змія”, заявили учені на конгресі Європейського суспільства біомедичних досліджень алкоголізму у Варшаві.

“Риб’ячий жир може потенційно допомогти нам захистити структуру мозку у хронічних алкоголіків. Принаймні, його прийом не пошкодить їм. Любителям випити слід враховувати, що наше відкриття не означає того, що ви можете приймати декілька капсул риб’ячого жиру разом з алкоголем і продовжувати активно вживати, не побоюючись наслідків для мозку”, – заявив Майкл Коллінс з університету Лойолы в Чикаго(США).

Коллінс і його колеги дійшли такого висновку, вивчаючи дію великих доз алкоголю на культури нейронів, витягнуті з мозку щурів. У одному з таких експериментів учені додали в чашки Петрі не лише спирт, але і докозагексаенову кислоту(ДГК), один з основних компонентів риб’ячого жиру. Вона належить до так званих омега- 3 жирних кислот і є одним з найкорисніших компонентів риб’ячого жиру.

Так, це з’єднання покращує кровообіг в судинах мозку і критично потрібне для нормального розвитку нейронів у зародку. Дослідники виявили, що додавання навіть невеликих доз цієї кислоти в культуру з нейронами на 90% зменшило число смертей клітин і помітно знижувало інтенсивність запальних процесів в культурі. Ці ефекти зберігалися навіть при дуже високих концентраціях спирту, що перевищують максимально допустиму долю алкоголю в крові для водіїв в 4 рази.

Цей факт говорить про можливість захисту мозку хронічних алкоголіків від подальшої деградації за допомогою риб’ячого жиру. Проте, як попереджають учені, цей захист не є абсолютним і клітини мозку все одно гинутимуть, хоча і з помітно меншою швидкістю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button