Здоров'я

5 основних ознак, що ваша родимка перетворилася на меланому

Меланома – рідкісний, а проте найнебезпечніший вид раку шкіри. Це злоякісна пухлина шкіри, що утворюється при переродженні клітин меланоцитів, які під дією ультрафіолетового випромінювання виробляють пігмент меланін.

«Меланома завжди вважалася одним із найагресивніших видів пухлин, і понад 10 років тому шансів на одужання було дуже мало», – сказав доктор медичних наук, лікар онколог Рамін Іманов.

Лікар пояснює: як і з іншими онкологічними захворюваннями, тут працює принцип «що раніше знайшли, то більше шансів на успішне лікування». Близько 80% випадків меланоми виявляється на 1-ій і 2-ій стадіях, проте вже навіть на другій стадії захворювання можуть з’являтися метастази.

Меланома може проявлятися по-різному, але найчастіше вона розвивається з невусів (родимок). Однак вона може розвиватися і на тлі безпігментні утворень, і навіть там, де цього не видно – на слизових оболонках або на судинній оболонці ока (тоді виявити її можна тільки методом офтальмоскопии), хоча зустрічається це відносно рідко.

Аби виявити ранню форму раку шкіри, зокрема меланому, Рамін Іманов радить раз на місяць проводити самообстеження шкіри: огляд обличчя (ніс, губи, повіки, вуха – спереду і на задній поверхні) за допомогою дзеркала, огляд голови, рук, ніг і тіла. При виявленні підозрілих пігментних утворень потрібно звернутися до онколога, дерматоонколога або дерматолога.

Є п’ять основних ознак, які можуть свідчити про те, що в родимці почалися злоякісні зміни: асиметрія, нерівних «рвані» береги і зазубрини, нерівномірність забарвлення з темними і голубуватими відтінками понад 6 мм у діаметрі, зміна з плином часу. При появі цих ознак (особливо в комбінації) слід відвідати лікаря. Проте є й інші ознаки злоякісного переродження невуса. Наприклад:

  • поява свербежу і печіння в родимці;
  • мокнення і кровоточивість поверхні невуса;
  • відсутність або випадання волосяного покриву на поверхні невуса;
  • запалення в районі родимки і довколишніх тканин;
  • лущення поверхні невуса з утворенням «сухих» кірочок;
  • поява дрібних вузликів на поверхні родимки;
  • виникнення дочірніх пігментованих або рожевих утворень-сателітів на шкірі навколо невуса;
  • зміна консистенції невуса (розм’якшення або розпушення);
  • поява блискучої глянсової поверхні;
  • зникнення шкірного малюнка на поверхні родимки.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button