Всесвіт

Близнюка Чумацького Шляху знайшли в сузір’ї Змієносця

Астрономи з астрофізичного центру Ради з наукових досліджень Австралії (ASTRO) виявили в сузір’ї Змієносця спіральну галактику, яка має схожі з Чумацьким Шляхом властивостями.

Раніше вчені вважали, що Чумацький Шлях не переживав спалахів зореутворення, однак недавно було доведено зворотне: вчені знайшли кілька популяцій зірок, імовірно, породжених в ході його зіткнень з іншими галактиками, які відбулися приблизно 5,7, а також 1,9 і 1 млрд років назад.

Диск нашої галактики складається з двох частин: тонкий і товстий диск. Другий виник приблизно 8,6 млрд років тому в результаті того, що Чумацький Шлях зіткнувся або злився з іншою досить великою галактикою.

Ця подія призвела до того, що значна частина стародавніх зірок була викинута з диска галактики, утворивши розріджений прошарок товщиною приблизно в тисячу світлових років, навколишнє тонкий диск.

“Традиційно вважається, що товстий і тонкий диски Чумацького Шляху виникли в далекому минулому в результаті особливо сильного зіткнення нашої галактики й одного з її сусідів. З цієї причини астрономи вважали, що щось подібне не повинно зустрічатися серед інших спіральних галактик. Наші спостереження показують, що ці теорії, швидше за все, є помилковими”, – твердить Ніколас Скотт, науковий співробітник ASTRO

Після цього автори роботи вивчили галактику UGC 10738, яка знаходиться в сузір’ї Змієносця на відстані в 320 млн світлових років від Чумацького Шляху. Отримавши її фотографії за допомогою телескопа VLT, встановленого в чилійській обсерваторії Паранал, вчені виявили, що її диск теж складається з двох відокремлених частин.

При цьому вчені не виявили ніяких свідоцтв того, що ця галактика в минулому зіткнулася з іншими об’єктами. Це, вважають вони, означає, що такого роду структура може з’являтися сама по собі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button