Наука

Новий радар може відстежувати навіть невелике космічне сміття

Дослідники з компанії LeoLabs представили чотири радари, які можуть відстежувати найдрібніше космічне сміття. Їх пристрої помітять об’єкти навіть розміром з м’яч для гольфу.

У Коста-Ріці з’явився новий гігантський космічний радар, який може відстежувати орбітальне сміття розміром всього два сантиметри. Його побудувала компанія LeoLabs, яка надає комерційні послуги з відстеження об’єктів на низькій навколоземній орбіті. Вона оголосила пристрої повністю працездатними менш ніж через рік після початку будівництва. Генеральний директор LeoLabs Ден Сеперлі зазначив, що це «найсучасніший комерційний космічний радар». Пристрій може точно визначити місце розташування об’єктів розміром з м’яч для гольфу, навіть якщо вони рухаються зі швидкістю 30 тис. кілометрів на годину.

Радар може стежити як за активними супутниками, так і за космічним сміттям, яке становить переважну більшість техногенних об’єктів, виявлених на орбіті. За ними стежитимуть клієнти LeoLabs – оператори супутників, оборонні, космічні та регулюючі органи, страхові та наукові установи.

Дослідники пояснили, що космічне сміття все частіше можна помітити на орбіті Землі, його кількість різко зросла за останні кілька десятиліть. Ця тенденція прискориться, оскільки приватні компанії запускають все більшу кількість масивних супутникових угруповань. При цьому сміття на орбіті становить величезну загрозу для МКС і майбутніх пілотованих польотів. Ед Лу, співзасновник компанії, пояснює, що тепер вони можуть взяти на себе роль відстеження дрібного космічного сміття, яке не можуть побачити інші пристрої.

У компанії додали, що вони повністю покривають низьку орбіту за допомогою чотирьох радарів. Лабораторія планує побудувати більше радарів по всьому світу, щоб бути впевненими в тому, що вона зможе продовжувати роботу на низькій орбіті, яка стане ще більш перевантаженої в майбутньому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button