Здоров'я

5 причин, чому ваш живіт не стає плоским, хоч ви і намагаєтеся

Статистика стверджує, що сім з десяти жінок хочуть мати плоский живіт. Заради цього вони намагаються: правильно харчуються, іноді обмежують себе в їжі, займаються спортом, несамовито качають прес. Але ось біда! Живіт плоским так і не стає, хоча здається, що ви робите абсолютно все, про що говорять фітоняшки.

Background photo created by drobotdean — www.freepik.com

Живіт у жінок через особливості організму не завжди з’являється в першу чергу. Зазвичай жир накопичується в стегнах і сідницях. Спіймати момент, коли живіт стає товстішим, набагато простіше, ніж чоловікам, у яких він починає рости в першу чергу.

Вісцеральний жир може бути причиною різних недуг: серцево-судинної системи, діабету, онкології. Він може порушити роботу печінки, нирок, серця. При цьому жировий прошарок на животі необхідний, щоб захистити внутрішні органи від травм, забезпечити виживання у важких ситуаціях, регулює обмін речовин, впливає на вироблення гормонів. Без жиру на талії неможливо володіти сексуальністю, красивим зовнішнім виглядом, мріяти про народження дітей і поготів. Але знову-таки важлива міра. Тому плюс-мінус потрібно прагнути до плоского животика. Чому у вас може не виходити, розберемо в матеріалі.

Причина 1: генетика

Складки на животі можливі через генетичні особливості. Тип конструкції «яблуко» має на увазі наявність жирових відкладень саме в області живота. Такий тип здатний передатися будь-якій людині. При цьому спадкова проблема може не з’явитися, якщо дотримуватися принципів здорового способу життя і харчування зокрема. При такому типі фігури слід займатися спортом мінімум по 150 хвилин в тиждень, бути помірним в харчуванні і стежити за рівнем стресу. Зазвичай за абдомінальне ожиріння відповідальні гени, що регулюють рівень кортизолу в крові. Тому краще не давати гормонам стресу прориватися назовні.

Причина 2: вік

Після 30 років тіло втрачає до 10% м’язової маси, що пояснюється гормональними перебудовами. А на місце м’язам приходить, звичайно, жир. Плоский живіт може бути навіть в глибокому віці і тому не варто відговорюватися тим, що роки не дозволяють скинути зайву вагу. За статистикою, жінки, що займаються силовими тренуваннями двічі в тиждень, мають на 34% менше абдомінального жиру, ніж ті, хто захоплюється кардіо. Тому для жінок 30+ краще слідувати наступним порадам: скоротити калорійність раціону на 10%, займатися силовими і менше стресувати.

Woman photo created by jcomp — www.freepik.com

Причина 3: стрес

Нервова робота, обмеження в їжі, виснажливі тренування, щоденні побутові справи — все це впливає на рівень стресу. Чим він сильніший, тим більший ваш животик. Якщо роками жити в психологічній і фізичній напрузі, то не виключено накопичення жиру.

Причина 4: недосип

Дефіцит сну для організму — це стрес. А звідси всі наслідки, в тому числі мріяти про плоский живіт не доводиться. При сні 6 і менше годин жировий прошарок в області талії буде більше в середньому на три сантиметри, так говориться в дослідженні 2017 року. Хочете схуднути, більше спіть — це давно не секрет.

Причина 5: пологи

Ніхто ще не виходив з пологового будинку з ідеально плоским животом і кубиками преса на ньому. Навіть з ідеальними формами до вагітності і в процесі на відновлення буде потрібно час. І якщо жінка не слідує здоровому харчуванню і не займається спортом досягти плоскості в області живота буде складно.

Кнопка «Наверх»