Здоров'я

Фахівці виявили «кнопку скидання» біологічного годинника

Джетлаг незабаром може бути справою минулого, кажуть експерти, так як команда вчених з Університету Макгілла і Університету Конкордія виявила молекулярну «кнопку скидання» наших внутрішніх біологічних годин. Дане відкриття має потенціал у лікуванні цілого ряду захворювань, зокрема, розладів сну, а також поведінкових, когнітивних і метаболічних порушень, які зазвичай пов’язані з біоритмами і змінною роботою, і психоневрологічних розладів, таких як депресія і аутизм.

28-04-15-foto-600x337-1 (2)

Годинник організму скидається, коли фосфат з’єднується з ключовим білком в головному мозку. Цей процес, відомий як фосфориліювання, відбувається під дією світла. В дійсності, світло стимулює синтез специфічних білків, званих проміжними білками, які відіграють ключову роль в синхронізації скидання біологічних годин.

Читайте також: Вчені розкрили механізм роботи біологічного годинника

У ході дослідження фахівці виявили механізм, який демонструє, як світло регулює синтез білка в мозку, і як це впливає на циркадні ритми. Як відомо, порушення циркадних ритмів може призводити до вельми негативних наслідків для здоров’я, відзначають дослідники.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button