Здоров'я

Темношкірі люди старіють швидше білих

Американські дослідники з каліфорнійського Університету Девіса стверджують, що чорні люди старіють швидше, ніж білі, тому що вони біологічно на три роки старше своїх білошкірих побратимів.

573cf4b445fb3dce6ce70734fd375fe7

Фахівці кажуть, що відмінності в біологічному віці не збільшуються аж до 60-69 років, а потім починають знижуватися. А, як відомо, більш високий біологічний вік є ризиком передчасної смерті.

Читайте також: 

Вчені вивчили дані 7644 чорно-білих учасників віком від 30 років і старше. Для кожного учасника був індивідуально розрахований його біологічний вік, для цього фахівці використовували 10 біомаркерів, які були пов’язані зі старінням, у тому числі С-реактивний білок, креатинін у сироватці крові, гліколізований гемоглобін, систолічний кров’яний тиск та загальний холестерин. Команда порівняла біологічний вік чорних і білих людей, виходячи з даних біомаркерів. Результати показали, що в середньому, чорношкірі, як правило, були біологічно на три роки старші, ніж білі.

Фахівці кажуть, що одержані висновки можуть допомогти пролити світло на більш високу смертність серед чорношкірих людей.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»