Здоров'я

Вчені назвали найдавніше захворювання

Групі вчених їх Х’юстона вдалося з’ясувати, яке інфекційне захворювання є самим найстаршим в історії людства. Виявляється, бактерії прокази існували ще 10 мільйонів років тому, і вони абсолютно точно вражали наших далеких предків.

Дослідники з Техаського Університету виявили, що два види бактерій, які викликають лепру (відому також як проказа), походять від спільного свого “бактеріального предка”, що існував 10 мільйонів років тому. Зараження людей проказою відбувалося, коли вони покидали Африку 100 000 років тому, намагаючись заселити весь світ. Як відзначають вчені, і сьогодні багато людей хворіють на лепру – хронічне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і шкіру людини.

Вчені назвали найдавніше захворювання

Ще в 2008 році вченим Ксіянь – Янь Хан з Техаського Університету була виявлена ??нова бактерія прокази Mycobacterium lepromatosis, і з того часу були вивчені 20 її генів. Раніше вважалося, що попередники нинішніх бактерій лепри піддалися масштабній еволюції, що призвело до відключення близько 40 % генів в геномі. Однак Хан спільно з професором Франсіско Сильва з Університету Валенсії в Іспанії змогли довести, що лепра не зазнала таких серйозних змін – вона залишається такою ж вже мільйони років.

Читайте також: «Офісні» захворювання опорно-рухового апарату: хто винен?

Бактерії прокази не можуть існувати поза тілом людини, якщо не брати до уваги диких броненосців, заражених американськими дослідниками кілька століть тому. Більше 400 штамів Mycobacterium лепри, проаналізованих вченими, мають практично однаковий геномом, а це говорить про те, що даним захворюванням наші далекі предки заражалися 100 тисяч років тому, покидаючи Африку. Дослідниками було встановлено, що генетична активація бактерій трапилася 20 млн років тому. Це означає, що попередники бактерій лепри вражали самих далеких предків людини під час їх появи на Землі, а це 10 млн років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button