Аналітика

5 технологій, які підвищать ефективність українського агробізнесу в 5 разів

Сучасні фермери використовують всі можливі способи для збільшення кількості і якості врожаю. Які саме технології вони використовують і як це працює?

Під посівні площі в Україні відведено близько 33 млн га землі, що дає нам можливість бути одним з найважливіших гравців на ринку експорту сільськогосподарської продукції. Які технології використовують наші фермери, і що допомагає країні залишатися в списку лідерів?

Ми розібралися в тому, які технології використовують українські аграрії, і як це допомагає поліпшити ефективність їх роботи.

Аграрії не зможуть прогодувати людство без технологій

За даними FAO, у світі щороку від голоду або хвороб, пов’язаних з голодом, помирає близько 11 млн дітей у віці до 5 років. Навіть якщо зараз у світі виробляється достатня кількість їжі для населення планети, її буває дуже важко доставити всім нужденним. Тим часом, населення продовжує зростати. Саме тому всі, від дрібних фермерів до працівників гігантських агрохолдингів, співпрацюють з компаніями, які створюють і впроваджують агротехнології. Це допомагає аграріям працювати більш ефективно, витрачати менше ресурсів і банально виживати на ринку.

Дрони і безпілотники допомагають фермерам віддалено стежити за рослинами і створювати карти місцевості

Згідно з прогнозом Global Market Insights, розмір ринку аграрних дронів до 2024 року перевищить 1 млрд доларів.

Дрони дозволяють швидко проводити точні виміри полів, створювати 3D-моделі будь-яких об’єктів, знімаючи їх з повітря у високій якості, дозволяють складати генплан або план розвитку території.

Наприклад, за документами у аграрія є 1000 гектар поля, а в реальності 10 з них заросло лісом і ще 10 перетворилося на болото. Якщо з допомогою дрона виміряти реальну площу поля і окреслити його контури, стане відомо, що необхідно обробляти не 1000 гектар, а 980, і виділити ресурси потрібно саме для такого обсягу роботи.

Метеостанції можуть більше, ніж просто визначати погоду

Невеликий стовп із сонячною панеллю посеред поля, напханий купою датчиків — так зараз виглядають фермерські метеостанції.

Агробізнес немислимий без точного прогнозу погоди — несподівана зміна метеоумов здатна знищити врожай. Але метеостанції на полях використовують не тільки для прогнозу погоди. З їх допомогою вимірюють сумарне випаровування вологи з поля, щоб зрозуміти, як інтенсивно його треба поливати. Також можна моніторити весь життєвий цикл рослин, поширення хвороб і навіть напряму польоту шкідників, щоб більш ефективно їм протистояти.

Системи зрошення підкажуть, куди і скільки води було витрачено

Згідно з недавнім аналізу, зрошувальна інфраструктура в Україні зношена на 82%. А без води навіть родюча земля перетворюється на пустелю.

Сучасні системи зрошення дають повний контроль над використанням води і дозволяють використовувати її раціонально: регулювати інтенсивність поливу на певних ділянках, час роботи і кут поливу, а датчики здатні аналізувати вологість ґрунту.

Стежити за полями можна і з супутника

Супутниковий моніторинг дозволяє дізнатися контури полів для більш точного напрямку техніки. Наприклад, супутники застосовуються спільно з системами GPS навігації, “підрулення” та паралельного водіння — коли оператор управляє одним проходом трактора, а далі система допомагає зробити всі інші проходи паралельними між собою

Крім цього, збирати та зберігати інформацію по окремих дільницях значно простіше, ніж по величезних територіях. Можна легко контролювати, що і коли було посаджено, хто і скільки разів обробляв ділянку, якою технікою, скільки води та добрив було внесено і т. д.

  • Їжу з України купують у 174 країнах світу. Українські компанії отримують європейські сертифікати, жорсткі стандарти яких дають можливість торгувати з усім світом, а за останні 10 років експорт сільськогосподарської продукції з України в Європу збільшився в 2,5 рази. Всього цього країна досягла навіть не використовуючи свій потенціал наполовину.

При цьому додана вартість на гектар в Україні становить приблизно 400 доларів, у Польщі — 1100, у Німеччині — 2000, що в 5 разів більше, ніж в Україні. Це означає, що Україні є куди рости, і у потенційного зростання є два драйвера: майбутній ринок землі і зростання ринку агротехнологій.

Стаття підготовлена за матеріалами Юрія Петрука — голови асоціації AgTech Ukraine, локального продюсера Techstars Startup Week Kyiv.

Натхнення: businessviews.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button