Здоров'я

6 ознак наближення небезпеки: хвороби серця

Хвороби серця як і раніше лідирують серед причин передчасної смерті, тому важливо знати їх ранні симптоми й вчасно вживати заходів. Сьогодні ми розповімо про причини серцевої недостатності.

Серцева недостатність – це стан, при якому серце не може працювати так ефективно, як раніше, і крові, якої воно перекачує, недостатньо для повноцінного функціонування організму. Як і з будь-яким серйозним захворюванням, серцеву недостатність важливо виявити якомога раніше, щоб збиток був мінімальним – і щоб якомога швидше почати лікування. Ось кілька «тихих» ознак, які допоможуть розпізнати розвиток серцевої недостатності.

Задишка

При серцевій недостатності кровопостачання внутрішніх органів знижується і їм стає важче працювати. Одними з перших «перебої» помічають легкі – і ми отримуємо задишку навіть при виконанні зовсім простих дій, з якими раніше справлялися буквально жартома. Тому якщо ви раптово помітили у себе щось подібне, постарайтеся якомога швидше звернутися до лікаря.

Набряки

При серцевій недостатності погіршується робота нирок, які не справляються з «утилізацією» солі й рідини – і тіло відповідає набряками, які найчастіше утворюються на ступнях і кісточках. Звичне взуття стає тіснішим, а шкарпетки залишають відбитки гумки на шкірі. Зверніться до кардіолога, це може бути серйозним симптомом.

Кашель і хрипи в легенях

Кашель, особливо посилюється в положенні лежачи й ночами – це дуже серйозна ознака, помітивши який, потрібно звернутися до лікаря. Річ у тому, що при серцевій недостатності в легенях іноді накопичується рідина, яка може призвести до набряку – потенційно смертельного стану.

Втома

Запаморочення після підйому по сходах, втома після легкого прибирання – не поспішайте списувати всі ці симптоми на вік або навантаження. При серцевій недостатності серце, бувши не в змозі перекачувати достатньо крові для нормальної роботи життєво важливих органів, компенсує недостачу, позбавляючи харчування м’язів. І ми відчуваємо швидку стомлюваність.

Проблеми з травленням

Зниження апетиту, відчуття нудоти, розлад шлунка – все це може відбуватися через те, що органи травної системи не забезпечуються кров’ю достатньою мірою. І це – ознака що розвивається серцевої недостатності.

Прискорений пульс

Частота пульсу – це один з трьох найважливіших параметрів (поряд з кров’яним тиском і рівнем цукру), які важливо постійно контролювати, щоб зберігати здоров’я серцево-судинної системи. Постійно прискорений пульс говорить про те, що серце відчуває підвищені навантаження і потребує допомоги.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button