Земля

Експерти пояснили нестиковки в стані озонової діри в цьому році

Хімічні речовини хлору і брому високо в атмосфері роз'їдають захисний озоновий шар землі. Але не все так погано.

Минулого тижня озонова діра в Антарктиді досягла свого піку – помірно великого розміру третій рік поспіль. Зараз вона більше, ніж розмір Північної Америки. Однак експерти відзначають, що, в цілому, вона все ще скорочується.

За даними НАСА, озонова діра досягла свого максимального розміру в 26,4 млн км2 5 жовтня. Це максимальний розмір з 2015 року. Вчені заявили, що через більш низькі, ніж зазвичай, температури над південними полярними регіонами на висоті від 12 до 20 км, де знаходиться озонова діра, умови «дозріли» для поглинаючих озон хімікатів хлору.

“Загальна тенденція – поліпшення. Цього року ситуація трохи гірша, все через більш холодну погоду”, – заявив керівник Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА Пол Ньюман, який відстежує виснаження озонового шару. – Всі дані говорять про те, що озон йде на поправку».

Простий погляд на максимальний розмір озонової діри, особливо в жовтні, може ввести в оману, вважає провідний фахівець з озону Сьюзен Соломон з Массачусетського технологічного інституту.

Хімічні речовини хлору і брому високо в атмосфері роз’їдають захисний озоновий шар землі. За словами вчених, холодна погода створює хмари, які виділяють хімічні речовини. Чим холодніше, чим більше хмар, і тим більше озонова діра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button