Здоров'я

7 корисних звичок, які допоможуть не захворіти на грип

Є люди, які хворіють на грип та ГРВІ рідко. На перший погляд знайти причину такого везіння складно: вони можуть не відрізнятися здоровим рум’янцем і атлетичною статурою. Але, швидше за все, в їхньому житті є корисні звички, які допомагають їм залишатися здоровими навіть у період епідемії свинячого грипу 2016.

Звичка мити руки після вулиці

Коли ви виходите на вулицю, то зустрічаєтеся з безліччю можливостей заразитися вірусом грипу, але часто вони залишаються непоміченими. Ручки на дверях під’їзду і поверхні поруч, поручні в транспорті, рукостискання, двері в офіс, клавіатура чужого комп’ютера, і т. д. Ймовірність того, що до вас до цієї поверхні торкалася хвора на грип людина, майже 100%. Тепер вам достатньо почухати носа або очі, поколупатися в зубі або прикрити руками ніс і рот при чихах – вуаля: вірус на ваших слизових.

Як тільки ви потрапляєте в приміщення, постарайтеся очистити поверхню рук: вимити з милом чи обробити антисептичними вологими серветками. В ідеалі мити руки потрібно кілька разів у день, але навіть миття рук двічі в день по приїзду на роботу і після повернення додому значно знижує шанси захворіти на грип.

Корисна звичка носити хустку

Носова хустка стане у нагоді, коли треба почухати носа або очі, коли ви у дорозі і мити руки ніде. За допомогою носової хустки можна тимчасово прикрити рот і ніс в транспорті, якщо ви без медичної маски, а поруч явно хвора людина.

Звичка снідати

Коли ви відмовляєтеся від сніданку, то позбавляєте себе не тільки необхідного палива, але і повноцінного імунітету. У період епідемії грипу 2016 снідати потрібно кожен день. При надходженні їжі в організм виробляються ендорфіни, кількість імунних клітин на слизових збільшується. Такий простий механізм зміцнює імунітет дихальних шляхів, і ви залишаєтеся під посиленим захистом всю першу половину дня. Для того, щоб перезарядитися, вчасно згадайте про обід.

Звичка домовлятися про зустріч заздалегідь

Це правило хорошого тону зможе послужити вам хорошу службу, щоб не захворіти грипом. У попередній розмові людина може повідомити вам про свій стан, або ви самі почуєте це по голосу. Знаючи про те, що він хворіє, ви зможете по-іншому спланувати справи, або перенести зустріч на кілька днів. Запобігливість при епідемії грипу 2016 корисніше спонтанності.

Звичка пити гарячий чай на роботі

Цей приємний і розслабляючий ритуал допомагає змивати зі слизової носоглотки віруси грипу, підвищує місцеву температуру тканин, що вбиває інфекцію на місці. Пари гарячого напою осідають в носі і також стікають в горло. Посилений кровообіг підвищує активність місцевого імунітету.

Звичка читати в транспорті

Якщо ви захоплені цікавою книгою, то будете намагатися читати її за будь-яких обставин. Замість спілкування в компанії по дорозі додому ви сядете або відійти в сторону, щоб зануритися в книгу. При цьому ви будете вдихати повітря нижніх шарів, який значно менше насичений бактеріями і вірусами (тепле повітря буде вгорі), не будете обмінюватися мікроорганізмами з співрозмовниками при розмові.

Звичка ходити на роботу пішки

Якщо ви любите вийти заздалегідь, щоб зробити пішу прогулянку по дорозі на роботу, то шансів зустрітися з вірусом грипу у вас буде значно менше. Крім профілактики грипу в таких прогулянках також є користь для підтримки гарної форми.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button