Здоров'я

Дорога на роботу може бути причиною професійного вигорання

Канадські вчені з Університету Монреаля встановили: те, як людина добирається на роботу, впливає на її професійне вигоряння.

29-05-15-foto-600x375-1

Дослідники вивчили дані 1942 пасажирів у віці від 17 до 69 років, які працювали в 63 організаціях провінції Квебек. Фахівці порівняли різні види транспорту, такі як автомобіль, метро, автобус і велосипед, а також поїздки по сільських і міських районах. Виявилося, що існує тісний зв’язок між професійним вигорянням та поїздками на роботу.

А саме, рівень стресу був вищим у тих людей, які добиралися на машині на роботу в масштабах великого міста. Учасники, що їздили на роботу в сільську місцевість або передмістя, не відчували такого сильного стресу. У випадку, якщо люди добиралися до роботи на автомобілі разом з кимось, пасажири, через неможливості контролювати ситуацію, відчували себе гірше, ніж водії.

Серед випробовуваних, які добиралися в передмістя, виникала інша проблема: через довгі поїздки у людини падала продуктивність. У великих містах було більше громадського транспорту, тому учасники, які їм користувалися, не так сильно переживали з приводу непередбачених затримок. Навіть велосипедисти потрапили в групу ризику вигорання, особливо ті, хто переміщався по передмістях. Їздити там на велосипедах не так безпечно, як у великих містах.

На думку експертів, роботодавці повинні захистити співробітників від вигорання, дозволивши їм працювати з дому або їхати на роботу не в годину пік. Крім того, час, який учасник проводив у дорозі, теж впливало на ризик професійного вигорання. Він значно зростав, якщо чоловік їхав на роботу довше 20 хвилин.

Натхнення: www.medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button