Всесвіт

“Вебб” показав залишки стародавніх планет недалеко від Землі ()фото

Завдяки новим даним вчені більше дізналися про склад диска з уламків і історії зоряної системи. Про це повідомляється на сайті телескопа «Вебб».

“Вебб” показав пильний диск, який оточує червону карликову зірку AU Mic. Він з’явився в результаті зіткнень невеликих твердих об’єктів — планетезималей. Це “залишки” формування планет у зоряній системі. Тепер камери телескопа показали диск в інфрачервоному світлі, включаючи область, дуже близьку до зірки. Завдяки новим даним вчені більше дізналися про склад диска з уламків і історії зоряної системи.

Хоча зображення диска має велике значення, кінцевою метою вчених є пошук гігантських планет на широких орбітах, подібних до газових і крижаних гігантів Сонячної системи. Спостереження пильного диска навколо AU Mic – своєрідна “перевірка” можливостей “Вебба”.

Розпливчаста синя горизонтальна лінія, розділена посередині чорною областю, – це сам диск. У центрі області знаходиться біла графічна зірка, яка представляє AU Mic. Справжня зірка заблокована на цьому зображенні коронографом “Вебба” NIRCam.

Фото: webbtelescope.org

Зоряна система, AU Microscopium або AU Mic, знаходиться в 32 світлових роках (недалеко за космічними мірками) від Землі в південному сузір’ї Microscopium. Вона досить давня, їй приблизно 23 млн років. А це означає, що формування планет з планетезималей вже завершилося, оскільки цей процес зазвичай займає менше 10 млн років.

У зірки є дві відомі планети, які виявили інші телескопи.

“Диск з уламків постійно поповнюється завдяки зіткненням планетезималей один з одним. Вивчаючи це, ми дізнаємось більше про недавню динамічну історію цієї системи», — пояснює Келлен Лоусон з Центру космічних польотів Годдарда НАСА, провідний автор дослідження та член дослідницької групи, яка вивчала AU Mic.

Система AU Mic є одним з небагатьох прикладів молодої зірки з відомими екзопланетами та диском сміття, яке досить близьке і яскраве для вивчення за допомогою унікальних потужних інструментів «Вебба», — додав Джош Шлідер, співавтор дослідження.

Вчені використовували камеру ближнього інфрачервоного діапазону “Вебба” (NIRCam). За допомогою його коронографа, який блокує інтенсивне світло центральної зірки, вчені дослідили область, дуже близьку до зірки. Астрономи простежили диск на відстані 5 астрономічних одиниць, від зірки, що еквівалентно орбіті Юпітера в Сонячній системі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button