Земля

8 «забутих загроз» для США: в очікуванні катаклізму

Сейсмологи, які працюють в Каліфорнії, приділяють багато уваги розлому Сан-Андреас, який рано чи пізно може стати причиною руйнівного землетрусу. А ось іншим об’єктам уваги перепадає в рази менше — і дуже даремно. На території Каліфорнії цілих 8 активних вулканів — і вони являють собою не меншу небезпеку.

8 «забытых угроз» для США: в ожидании катаклизма
Карта активних вулканів на території Каліфорнії. Представляють серйозну загрозу відмічені червоним кольором, середню чи низьку загрозу — жовтим / usgs.gov

За останні 1000 років в Каліфорнії сталося близько десятка землетрусів, і однозначно будуть ще. За оцінками фахівців, близько 200 000 чоловік живуть, працюють і регулярно проїжджають в зонах підвищеної вулканічної активності. Ймовірність землетрусу малої або середньої інтенсивності протягом наступних 30 років для Каліфорнії становить 16%.

Попри те, що діючі вулкани штату добре вивчені і задокументовані, вчені називають їх «майже забутими погрозами». Про них майже не згадують у пресі, так і кількість досліджень цих об’єктів неухильно знижується. Спровоковані цими вулканами землетруси можуть викликати не тільки руйнування будинків і доріг, але і призвести до викидів небезпечних газів і гарячої води. А ще — запустити певні процеси в розломі Сан-Андреас, і це вже буде набагато серйозніше.

Кнопка «Наверх»
Закрыть