Всесвіт

8 жовтня відбудеться повне місячне затемнення

У середу, 8 жовтня 2014 жителі Землі зможуть спостерігати друге і останнє за цей рік повне місячне затемнення. Повне місячне затемнення наступає, коли Місяць входить в конус тіні, що відкидається Землею.

Варто відзначити, що під час повного затемнення Місяць не зникне повністю, а забарвлюється на небі в темно-червоний колір. Цей ефект відбувається через те, що навіть у фазі повного затемнення Місяць продовжує освітлюватися сонячними променями, які проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі і за рахунок цього частково досягають нашого природного супутника.

foto_cikavosti_02.10.2014-012_resized

Оскільки земна атмосфера найбільш прозора саме для променів червоно-помаранчевої частини спектру, то саме ці промені в більшій мірі і досягають поверхні Місяця. Це і пояснює забарвлення місячного диска під час затемнення в похмурі темно-червоні тони.

Читайте також: Астрономи назвали головні події 2014

Фази місячного затемнення 8.10.2014 року:

P1 – Початок напівтіньового затемнення 8:15 UT (UT – за Гринвічем).

U1 – Початок часткового затемнення 9:14 UT.

U2 – Початок повного затемнення 10:25 UT.

Максимальна фаза 10:54 UT.

U3 – Кінець повного затемнення 11:24 UT.

Добре затемнення буде видно жителям країн Тихого Океану, Австралії, Північній і Південній Америці. Наступне повне місячне затемнення відбудеться 4 квітня 2015 року.

Натхнення: zrpress.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button