Всесвіт

Виявлена рожева екзопланета

Вчені за допомогою телескопа Subaru, розташованого на Гаваях, виявили рожеву екзопланету, яка знаходиться в 57 світлових років від Землі. Отримане телескопом пряме зображення планети свідчить про те, що хмар навколо неї менше у порівнянні з іншими вивченими екзопланетами. Це означає, що дослідникам вдалося зазирнути глибше в атмосферу планети.

Виявлена екзопланета GJ 504 b – всього одна з п’яти екзопланет, наявність яких було підтверджено шляхом прямого спостереження. Інші планети обертаються навколо більш масивних зірок. Тим не менш, нещодавно знайдена планета не найкраще місце для візиту. Процес формування планети ще не закінчився, її незвичайний колір вчені пов’язують з теплом, яке виділяється.

Температура цього газового гіганта становить 237 градусів Цельсія. Незважаючи на це, об’єкт являє великий інтерес для вчених, оскільки це одна з найлегших відомих екзопланет, розташованих поруч з сонцеподібною зіркою. Планета обертається навколо зірки на відстані 43 а.о. (Для порівняння орбіта Нептуна розташована на відстані 30 а.о.) Це досить далеко. Її існування складно пояснити за допомогою існуючих моделей. Дослідники припускають, що планета могла бути викинута в результаті зіткнення з іншим об’єктом. Планета в 4 рази більше Юпітера. Зірка, навколо якої вона звертається, знаходиться в сузір’ї Діви.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button