Різне

Цікаві факти про Лагос

Лагос — величезне африканське місто, саме з числа тих, що нерідко називають «людськими мурашниками». По курних вулицях повзуть незліченні колони автомобілів, на ринках, що займають величезні простори, продають і купують все на світі, а в умовному діловому центрі кипить життя. Тут жарко, шумно, тут багато пилу, бездомних людей, старих автомобілів і небезпек, що підстерігають необережних городян на нічних вулицях. Ласкаво просимо в Лагос.

  • Колись місто Лагос офіційно було столицею Нігерії, але в 1991 році цей статус у нього відняли, призначивши нової столицею Абуджу.
  • На вулицях Лагоса продають найрізноманітнішу їжу, але їсти її людині з чутливим шлунком не варто, та й дивитися на неї, до речі, теж. Навали чорних мух над місцевою кулінарією — звичайна справа.
  • Лагос почав бурхливо рости в 70-х роках минулого століття, коли в Нігерії почався нафтовий бум, пов’язаний з відкриттям і початком активної розробки нових нафтових родовищ.
  • Нігерія розділена на штати, і місто Лагос займає практично всю територію однойменного штату.
  • Серед усіх африканських міст Лагос займає перше місце як за чисельністю населення, так і по площі. Також він входить в десятку найбільших міст планети, обійшовши навіть філіппінську Манілу.
  • Половина всіх промислових підприємств Нігерії розташована саме тут. Як нескладно здогадатися, справи з екологією в Лагосі йдуть дуже погано.
  • Офіційно на 2017 рік в Лагосі проживає понад 15 мільйонів людей, але це число значно більше. Наскільки більше — невідомо, так як неможливо перерахувати мільйони бідняків, які проживають без будь-яких документів у нетрях, та прибувають сюди в пошуках заробітку з усіх кінців країни.
  • 12 листопада 2000 року в Лагосі пройшло грандіозне богослужіння, участь у якому взяли близько 1,6 мільйона чоловік.
  • Для Нігерії Лагос грає роль місцевого «Голлівуду» — тут знімається все місцеве кіно. Дивитися його, правда, неможливо через вкрай низьку якість та сміхотворними за сучасними мірками бюджетів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button