Технології

Аеротаксі, що нагадує чайку, протестували в Нью-Йорку (фото+відео)

В аеропорту округу Вестчестер в штаті Нью-Йорк випробували новий eVTOL ALIA-250 для пасажирських перевезень.

Американські компанії Blade Air Mobility і BETA Technologies оголосили про перше успішне випробування електричного літального апарату з вертикальним зльотом ALIA-250. Пілотований eVTOL, розроблений BETA, планують використовувати для організації місцевих пасажирських перевезень.

Випробувальний політ ALIA-250 в Нью-Йорку. Фото: Blade Air Mobility, Inc.

ALIA-250 оснащений повністю електричною силовою установкою з можливістю вертикального зльоту і посадки і шумовим профілем, що становить 1/10 рівня шуму звичайних вертольотів, відзначають розробники. Цей eVTOL може перевозити до шести осіб: п’ятьох пасажирів і пілота.

Дизайн пристрою натхненний полярним крячком. Ці птахи з сімейства чайкових мігрують далі, ніж будь-який інший тип птахів, відвідуючи кожен куточок Землі, пояснюють розробники. Новий електричний транспорт повинен створювати однакові можливості для мобільності, додають вони.

Демонстрація польоту ALIA-250 під час попередніх випробувань

ALIA-250 за один політ може пролетіти більше 450 км, а для відновлення заряду потрібно всього 50 хвилин. Крім пасажирської версії, компанія також представила вантажну модифікацію, яка може перевозити вантажі об’ємом до 5,6 м3.

Компанія Blade розробляє глобальну платформу повітряної мобільності, щоб забезпечити швидкі та економічні альтернативи наземним перевезенням на популярних маршрутах. Зараз у парку компанії в основному використовуються вертольоти, але компанія планує запустити до 20 eVTOL для перевезень по США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button