Технології

Вчені збільшили ефективність сонячних батарей з допомогою калію

Міжнародна команда, очолювана фахівцями Кембріджського університету, встановила, що простий розчин калію здатний збільшити ефективність сонячних батарей.

Ученые увеличили эффективность солнечных батарей с помощью калия

Вчені з’ясували, що додавання йодистого калію «лікує» дефекти і зупиняє рух іонів, яке до сьогоднішнього дня обмежувало ефективність дешевих перовскитних сонячних батарей. Ці пристрої нового покоління можуть використовуватися для поліпшення роботи існуючих кремнієвих панелей. Вони здатні лягти в основу самостійної сонячної батареї або кольорових світлодіодів.

Використані в проекті панелі зроблені з галідних перовскитів – багатообіцяючої групи іонних напівпровідникових матеріалів. Створені всього кілька років тому, зараз вони успішно конкурують з тонкоплівковими фотоелектричними технологіями в питаннях ефективності перетворення сонячного світла в електрику.

[box type=”info” ]Перовскит відрізняється дешевизною і простотою виробництва при низьких температурах. Але реалізувати потенціал заважали дефекти в кристалічній структурі, здатні затримувати електрони до використання енергії. Існує і проблема переміщення іонів – вільно рухаючись у підсвіченій батареї, вони можуть змінити колір поглинутого світла.[/box]

«Раніше ми не могли створити стабільний матеріал з потрібними властивостями. Так що ми намагалися знерухомити іони, змінюючи хімічний склад перовскитних шарів, — сказав доктор Сем Странкс з Кембриджського університету, який очолював проект.

Рішенням став йодистий калій, який додали в перовскитне чорнило, яке самостійно організувалося в тонкі плівки. Технологія підходить для рулонного виробництва, що робить її масштабованою і недорогою. Йодистий калій сформував «декоративний шар на поверхні перовскиту, забезпечивши більш вільний рух електронів і іммобілізацію іонів. Структура показала хорошу стабільність і ефективність у 21,5% при перетворенні сонячного світла в електрику. Дослідники впевнені, що цей показник можна збільшити, повідомляє ftimes.ru

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button