Технології

Вчені створили новий тип фотоосередків для видобутку сонячної енергії

Вчені Національного дослідницького технологічного університету «МІСіС» спільно з колегами з Італії створили нове джерело енергії інтернету речей.

Image by andreas160578 from Pixabay

За словами авторів, фотоелементи зможуть забезпечити енергією пристрої інтернету речей, фітнес-трекери, розумні годинник, навушники.

Автори відзначають, що зараз ринок бездротових пристроїв і датчиків для інтернету речей вимагає автономних джерел енергії з низьким енергоспоживанням і потужністю близько одного мікровата.

Наприклад цим вимогам відповідають компактні фотоелектричні батареї на перовскітах, здатні забезпечувати запас енергії навіть при зарядці від світла звичайних кімнатних світильників.

Перовськіт – мінерал з групи перовскіту класу оксидів. ККД перовскітних фотоелементів становить близько 25%, що можна порівняти з напівпровідниками, але при цьому виготовляються вони значно простіше.

У новій роботі автори описали конструкцію планарного фотоелемента з використанням наночастинок оксиду нікелю й оригінальною структурою, яка дозволяє спростити технологію виробництва і знизити втрати енергії.

“Отримана щільність потужності в 28,4 мкВт / см2прі 400 люкс, тобто стандартної освітленості офісу, перевершує мінімум у два з половиною рази кремнієві аналоги”, – говорить Тетяна Комаричева, науковий співробітник лабораторії

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button