Земля

Африка не стає посушливою

Уявлення про те, що африканський континент з часом стає все більш посушливим, поставлені під сумнів новим дослідженням міжнародної групи вчених з університетів США, Австралії, Чилі і Нідерландів.

9eb632fd0fff15ee103e5eb49ba3ecff
За даними дослідників, за останні 1,3 мільйона років рівень посухи в південних районах Східної Африки знизився, а сам континент переживає цикли сухих і мокрих сезонів тривалістю 100 000 років. Ці відкриття змушують по-новому поглянути на так звану гіпотезу “савани”, згідно з якою тривалі періоди посухи в Африці призвели до того, що древні гомініди пішли з лісу в савану.

Учені вивчали зразки ґрунту, підняті з дна озера Малаві, яке знаходиться між Малаві, Мозамбіком і Танзанією. Раніше дослідження в озері не проводилися через його велику глибину — понад 210 метрів. Довжина зразка ґрунту, піднятого з допомогою баржі та модифікованого нафтовидобувного обладнання, склала 310 метрів.

За словами дослідників, гіпотеза савани виникла в результаті вивчення даних про клімат Африки, зібраних переважно в північній частині континенту. Нова інформація, можливо, дозволить вченим внести доповнення в теорію еволюції людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button