Земля

Вчені оцінили масштаби людської діяльності в Антарктиці

На сьогодні Антарктика вважається найбільшою заповідною територією світу. Але люди активно освоюють і цей крижаний континент. Вчені оцінили масштаби людської діяльності в південній точці земної кулі, проаналізувавши супутникові дані за період з 2005 по 2016 рік.

Згідно з їхнім дослідженням, всі будівлі в Антарктиці охоплюють 0,4 квадратних кілометрів, що можна порівняти з площею Ватикану. При цьому 81 % з них займають 54 274 квадратних кілометри площі континенту, вільної від льоду. Це менше половини відсотка всієї без крижаної Антарктиди.

Візуальний слід людини, під яким розуміють сушу і акваторії з видимою людською діяльністю, становить 93 500 квадратних кілометрів, з яких 58500 квадратних кілометрів відносяться тільки до суші.

Сукупна площа антарктичних територій з безпосереднім втручанням людини становить 5 242 квадратних кілометрів. Більше половини великих без крижаних ділянок біля берега, де живуть пінгвіни та інші характерні для Антарктики види, мають людський слід. Щоб захистити континент від антропогенної діяльності, в 1961 році був прийнятий відповідний Договір з метою її регулювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button