Здоров'я

Агресивність дітей може бути пов’язана з пасивним курінням

Діти, які піддаються пасивному курінню, більш схильні до агресії у дорослому житті, до такого висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні. Результати роботи були опубліковані у журналі JAMA Pediatrics.

Фахівці з Університету Монреаля встановили, що діти виростають антисоціальними і агресивними, якщо вони піддаються пасивному курінню в дитинстві. При цьому антисоціальність зберігається незалежно від того, чи було пасивне куріння під час вагітності або мали батьки історію антисоціальної поведінки.

foto_cikavosti_14.07.2014-09

“Пасивне куріння найчастіше більш небезпечно, ніж активне. Особливо ранній вплив такого куріння небезпечно, оскільки мозок дитини тільки розвивається”, – зазначає доктор Лінда Пагані (Linda Pagani), провідний автор роботи.

У ході дослідження вчені вивчали базу даних 2055 дітей, починаючи з народження аж до досягнення десятирічного віку. Фахівці також аналізували звіти батьків про пасивне куріння, а також вчителів і самих дітей про поведінку під час занять. В результаті ретельного аналізу було встановлено, що діти, які зазнавали впливу тютюнового диму, були схильні до агресії вже в четвертому класі.

Читайте також: Вчені з’ясували, як куріння впливає на гени людини 

Хоча прямого причинно-наслідкового зв’язку не встановлено, при цьому статистика дозволяє зробити висновок про те, що вплив пасивного куріння може призвести до відхилень у поведінці в більш пізній період.

У попередніх роботах вчені звертали увагу насамперед на той факт, якщо мати курить, то в якій кількості, а не на те, чи щн хто-небудь палить в будинку, де живуть діти. Тільки в поодиноких роботах вчені розглядали як фактор ризику антисоціальну поведінку батьків.

Відомо, що нестача кисню щодо центральної нервової системи, яка розвивається, викликана впливом пасивного куріння може стати причиною низької маси тіла при народженні та уповільненого розвитку головного мозку. Найнебезпечнішими прогнозами для таких дітей стають збільшення ризиків, пов’язаних з розвитком нервово-психологічних захворювань і недоумства в дорослому життя.

Вчені нагадують, що найбільш інтенсивний розвиток всього організму дитини припадає на дитинство, тому вкрай важливо в цей період особливо уважно стежити за здоров’ям і не допускати ситуацій, за яких дитина може стати пасивним курцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button