Головна / Здоров'я / Медики: Вживання алкоголю під час засмаги провокує рак шкіри

Медики: Вживання алкоголю під час засмаги провокує рак шкіри

Британські медики стверджують, що вживання алкоголю під час засмаги провокує появу раку шкіри. Відповідна стаття з’явилася на сторінках зарубіжної преси.

Промені UVA і UVB, що доходять до поверхні Землі цілий рік і навіть крізь хмари, досягають 95% від усього ультрафіолету. Вони проникають через епідерміс глибоко в шкіру і атакують клітини. Вплив даного виду випромінювання може викликати фотостаріння, гіперчутливість, пігментацію і навіть рак шкіри, який піддається лікуванню виключно на початкових етапах. За словами медиків, проведені нещодавно дослідження довели, що ризик виникнення базальноклітиної карциноми зростає на 7%, а плоскоклітинної — на 11% навіть при вживанні однієї склянки пива або келиха вина в день. При цьому те, наскільки людина регулярно вживає алкогольні напої, не має ніякого значення.

Медики підкреслюють, що відмова від алкоголю дозволить не тільки врятувати шкіру, на яку потрапляють сонячні промені, але також позитивно позначиться на здоров’ї в цілому. При тверезому способі життя можна стабілізувати кров’яний тиск та відновити печінку. Нагадують лікарі і про те, як треба захищатися від сонця. Для цього відмінно підійдуть головні убори, сонцезахисні окуляри з блокуванням ультрафіолету, відмова від соляріїв і засмаги під палючими променями. Крім цього, слід пам’ятати про необхідність використовувати спеціальні захисні засоби і регулярно відвідувати дерматологів, які допоможуть вчасно виявити новоутворення на шкірі.

До симптомів раку шкіри відноситься перламутровий відтінок зовнішнього покрову тіла, червоні тверді грудочки, що супроводжуються свербінням і кровоточивістю, червоне або плоскі пляму і велика кількість родимок.