Технології

Активна плавуча платформа для ВЕУ відкриє доступ до величезних запасів енергії

Тільки в водах США близько 58% енергії морського вітру, що відповідає приблизно 4200 ТВт • год, не можуть бути зібрані за допомогою вітроелектричних установок (ВЕУ) на жорсткому фундаменті, оскільки їх допускається розміщувати при глибині води не більше 60 м. Щоб отримати доступ до цих резервів потрібні перш за все доступні плавучі платформи.

General Electric і Glosten, інженерно-консалтингова компанія, оголосили про створення нової конструкції морських ВЕУ, що дозволяє значно знизити їх вартість. Принципова відмінність розробки від існуючих систем полягає в тому, що при її проєктуванні вітротурбіна і підстава розглядалися як єдине ціле.

Завданням інженерів було визначення конструкції динамічної платформи, яка завдяки взаємодії з вітряною турбіною допомагала б всій установці найбільш ефективно реагувати на навантаження.

В якості основи для системи була обрана новітня ВЕУ GE Haliade-X з ротором діаметром 220 метрів, що володіє потужністю 12-14 МВт. Для неї інженери спроєктували плавучу платформу, яка прикріплюється до морського дна декількома канатами. Її головна особливість полягає в тому, що довжина тросів може змінюватися, що дає можливість активно регулювати положення платформи.

Електронна система, яка аналізує стан вітрогенератора, забезпечує автоматичний контроль натягу з частотою до декількох разів на секунду. В результаті цього досягається зниження механічних навантажень на ВЕУ і максимізація її продуктивності.

За заявою GE, активна платформа важить на 35% менше стандартного плавучої основи і дозволяє значно скоротити витрати на створення вітряних електростанцій. Остання перевага обумовлена, крім іншого, тим, що нова конструкція здатна самостійно спускатися на морське дно, в той час, як для установки звичайних платформ потрібен спеціальний корабель.

Очікується, що робочий прототип системи буде створений і запущений протягом двох найближчих років. Рогир Блом, зазначає, що їх розробка покликана не замінити стаціонарні фундаменти для морських ВЕУ, а доповнити їх, щоб відкрити для вітроенергетики нові простори океанів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button