Технології

«Сонячний» літак спробує злітати в стратосферу

Швейцарський пілот Рафаель Домьян збирається здійснити політ у стратосферу на «сонячному» у літаку, вага якого буде не більше 450 кг.

На борту «сонцельоту» будуть встановлені два 19 кВт двигуна, що працюють на сонячних батареях SolarStratos, їх сумарна потужність складе 50 кінських сил.

Пілот має намір досягти на своєму літаку з сонячними батареями стратосфери, тобто полетіти туди, куди раніше не заходив жоден літак. За його словами, він спробує довести, що за відновлюваними джерелами енергії — майбутнє і вже сьогодні вони можуть успішно конкурувати з викопними видами палива.

Свій двогодинний політ на висоту 25 тис метрів відважний льотчик запланував на кінець 2018 року.

“Наша мета полягає в тому, щоб літак піднявся на максимальну висоту, а не тільки, щоб він був «сонячним» і електричним. У цьому проекті ми використовуємо технологію, яку ви можете знайти в супермаркеті, і доводимо її до досконалості,” — заявив швейцарський пілот, зазначивши, що нові технології дадуть потужний імпульс розвитку альтернативної енергетики.

Поки що за два роки з моменту початку будівництва свого експериментального літака пілотові вдалося залучити 5 млн доларів інвестицій. Як очікується, «сонцеліт» побудує спеціаліст сонячної авіації компанія PC-Solar вже до кінця 2016 року.

Поки не дуже зрозуміло, як будуть вирішуватися багато нагальних питань майбутнього польоту — наприклад, як льотчик буде дихати на висоті 25 тис метрів, де практично відсутній кисень. Також чекає свого рішення й інша проблема, пов’язана з фінансуванням польоту — необхідно ще 5 млн доларів для підготовки літака до історичного польоту.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments